21.10.2016 Reede

Maris Lauri kiitis elukestva õppega kaasnevat

Haridus- ja teadusminister Maris Lauri sõnas reedel täiskasvanuhariduse foorumi avamisel, et elukestev õpe ei ole sõnakõlks ning need inimesed, kes on selle idee omaks võtnud ja kes end pidevalt täiendavad, on rõõmsamad ja energilisemad.

„Väga kiiresti muutuvas maailmas hakkamasaamiseks on oluline ennast pidevalt täiendada. Kõigil meil on ju kohustused, mis takistavad õppimiseks aega ja energiat leida. Selleks on vaja toetust ja motivatsiooni perekonnalt, sõpradelt, tööandjalt kui ka riigilt,“ ütles minister.

Lauri sõnul on esmajärjekorras vaja julgustada neid, kellel on haridustee katkenud ning kool pooleli jäänud: „Teeme koostöös täiskasvanute gümnaasiumide ning kutsekoolidega pingutusi, et tuua inimesi tagasi õpinguid lõpetama ja eriala õppima.“

Täiskasvanud õppija nädala finaaliks oleval foorumil „Paremad oskused võrdub kindel investeering“ võetaksegi vaatluse alla täiskasvanute oskused ja arutletakse oskuste tähenduse üle.

Täiskasvanud õppija nädal on üle-eestiline täiskasvanuharidust populariseeriv ja õppimisvõimalusi tutvustav ettevõtmine, kus on fookuses õppimine ja enesetäiendamine kogu elu jooksul.

Foorumi korraldajad on Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsioon ning haridus- ja teadusministeerium.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes