20.04.2020 Esmaspäev

Kaks kolmandikku tööotsijaist on valmis minema hooajatööle

Kaks kolmandikku aktiivselt tööd otsivatest eestimaalastest on huvitatud tänavu hooajatööde tegemisest, näitab värskelt enam kui 2500 tööotsija seas läbi viidud tööportaali CVKeskus.ee küsitlus. 

14% tööotsijatest on nõus asuma tegutsema kullerina.
14% tööotsijatest on nõus asuma tegutsema kullerina. Foto: Pixabay

Pea iga neljas hooajatöödest huvitatud tööotsija ehk 18 protsenti sooviks töötada laos näiteks pakkija, sorteerija või komplekteerijana. Lisaks on 14 protsenti tööotsijatest huvitatud töötama ka kullerina ja 12 protsenti tööst poes näiteks müüja, teenindaja või kauba väljapanijana. Kümnendik töötajatest sooviksid teha hooajalist tööd tootmises või hoopiski aianduses ja põllumajanduses, näiteks maasikakorjajana.

Asukohtade lõikes pakuvad hooajalised tööd enim huvi Lääne-Eestis, sealhulgas Pärnumaal, kus koguni 71 protsenti aktiivsetest tööotsijatest sooviksid tänavu haarata mõne taolise tööotsa. Tartus on hooajatöödest huvitatud 68 protsenti tööotsijatest ja pealinnas 67 protsenti. Kõige vähem huvituvad hooajalistest töödest Ida-Eesti tööotsijad, kuid ka seal on 63 protsenti tööotsijatest valmis hooajalist tööpakkumist kaaluma.

„Ootuspäraselt on hooajatööde vastu suurim huvi noortel. Tervelt 77 protsenti noorematest kui 25-aastastest tööotsijatest sooviks leida endale ajutist võimalust taskuraha teenimiseks,“ toob välja CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt.

Tööportaali andmebaasis on hetkel koguni üle 90 000 CV, kus ollakse valmis tegema hooajalist või ajutist tööd.

Auväärt lisab, et tööandjad on nõudlusele ka vastamas ja iga päev lisandub tööportaali uusi hooajalisi tööpakkumisi. „Hetkel leidub tööportaalis üle 100 hooajalise töövõimaluse – iga neljas tööpakkumine on põllumajanduses või poes ning iga kümnes laos või töö telefoni teel.“ 

CVKeskus.ee on aastal 2000 loodud Eesti suurim tööportaal, mida külastati 2019. aastal üle 14 miljoni korra ja kus avaldatud tööpakkumistel viidi läbi rohkem kui üks miljon kandideerimist.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes