19.02.2021 Reede

Kaja Kallase pöördumine tööandjatele: lubage töötajad kaugtööle

Peaminister Kaja Kallas saatis täna kirja Eesti Tööandjate Keskliidule ja Eesti Kaubandus- ja Tööstuskojale palvega aidata kaasa COVID-19 levikut pidurdavate meetmete järgimisele töökeskkonnas.

Kaja Kallas, peaminister
Kaja Kallas, peaminister Foto: EU2017EE Raul Mee

Oma pöördumises toonitab peaminister eriolukorra-aegset positiivset kogemust, kui ühiskonna ühine jõupingutus aitas alandada nakatumisnäitajat kahe nädalaga pea kaks korda. Ta kutsub üles olla sama hoolivad ja vastutustundlikud ka praegu, kui Eesti nakatumisnäitajad on tõusnud võrreldes teiste Euroopa Liidu liikmesriikidega väga kõrgele, eriti tööealiste inimeste seas. „Iga kaheksas inimene nakatub töökohal, iga kolmanda puhul ei tea me nakatumise allikat, kolmandik aktiivsetest nakkuskolletest on töökohakolded. Seega levib viirus kohtades, kuhu valitsus oma piirangutega sisuliselt sekkuda ei saa. Koroonaviiruse väga laialdane levik nõuab meilt kõigilt hoolast käitumist igal pool ja igal hetkel,“ rõhutab Kallas.

„Palun pöörduge oma liikmeskonna poole ning edastage minu üleskutse saata kaugtööle kõik töötajad, kelle tööülesanded seda võimaldavad. Olukorras, kus töötajaid pole võimalik kodutööle saata, palun tööandjate kaasabi, et korraldada töökeskkond selliselt, et minimeerida vahetuid kontakte ja viiruse leviku riske. Äärmiselt oluline on kanda maske igas olukorras, kus toimuvad inimeste vahelised kokkupuuted. Seda nii töö ajal kui ka puhkehetkedel,“ toonitab ta.

Kallase sõnul on oluline jälgida, et ohutusmeetmetest peaksid kinni ka ettevõtete kliendid.

Eraldi palve on teile, kaubandusettevõtjad, palun tagage, et inimesed teie poodides kannaksid maske, hoiaksid turvalist kahemeetrist vahet ning et tagatud oleks desinfitseerivate vahendite kättesaadavus.

Peaminister lisab, et ühise jõupingutuse eesmärk on lõigata läbi nakkusahelad ning kaitsta Eesti majanduskeskkonda rangemate piirangute eest.

Oma kirjas lubab Kallas samuti, et valitsus teeb kõik endast oleneva, et hoogustada vaktsineerimist ja suurendada inimeste valmisolekut ja teadlikkust piirangute järgimisel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!