20.09.2022 Teisipäev

Ida-Virumaal eesti keeles õpetava õpetaja palk tõuseb 3000 euroni

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukase sõnul tõuseb järgmisel aastal õpetaja keskmine palk 2048 euroni ning Ida-Virumaal eesti keeles õpetava õpetaja palk arvestatakse koefitsiendiga 1,5, mis tähendab tuleva aasta sügisest 3000-eurost kuupalka, kirjutab Postimees.

Ida-Virumaal eesti keeles õpetav õpetaja hakkab saama järgmise aasta sügisest palka koefitsiendiga 1,5 ja lasteaiaõpetaja koefitsiendiga 1,3.
Ida-Virumaal eesti keeles õpetav õpetaja hakkab saama järgmise aasta sügisest palka koefitsiendiga 1,5 ja lasteaiaõpetaja koefitsiendiga 1,3. Foto: unsplash

Lukas ütles Postimehele, et eelmisel nädalal pärast valitsuskoalitsiooni kohtumist Vihula mõisas hakkas levima jutt õpetajate 15-protsendilisest palgatõusust, mis ei vasta tõele.

"See jutt sai alguse rahandusministri sõnadest, et õpetajate, päästjate, politseinike ja kultuuritöötajate palk tõuseb vähemalt 15 protsenti. Õpetajate palgatõus on tunduvalt suurem," ütles Lukas. Õpetajad taotlesid palgatõusu vastavalt sellele, kuidas...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!