10.02.2022 Neljapäev

Haigekassa võimalused tööandjatele seoses töötajate vaktsineerimisega

Lähikuudel on olulisimad koroonaviiruse vastu tehtavad tõhustusdoosid. Koroonaviiruse levik on Eestis praegu laialdasem kui kunagi varem ja paljude ettevõtete töö on häiritud seetõttu, et suur osa personalist on haiguslehel.

Uuringud kinnitavad, et tõhustusdoos annab väga hea kaitse korduva nakatumise ja haigestumise eest.
Uuringud kinnitavad, et tõhustusdoos annab väga hea kaitse korduva nakatumise ja haigestumise eest. Foto: pixabay

Uuringud kinnitavad, et tõhustusdoos annab väga hea kaitse korduva nakatumise ja haigestumise eest. Tartu Ülikooli peremeditsiini professor ja teadusnõukoja liige Ruth Kalda sõnul on praeguseks teada, et omikron levib märkimisväärselt kiiremini kui deltatüvi ning parim kaitse omikroniga nakatumise vastu on inimestel, kes on saanud tõhustusdoosi või kes on COVID-19 läbi põdenud ning saanud lisaks ka vaktsiinidoosi.

Selleks, et töötajaid koroonaviiruse eest paremini kaitsta, pakub haigekassa ettevõtetele jt organisatsioonidele erinevaid võimalusi:

  1. Tööandjatel on jätkuvalt võimalus kutsuda vaktsineerijad ettevõtetesse kohapeale. Selleks tuleks kirjutada: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
  2. Tööandjatel on võimalus kutsuda ettevõttese kohapeale ekspert-lektor (arstid, õed, arstitudengid, kellel on läbitud immunoloogia kursus + vaktsineerimise valikaine), kes annab ülevaate vaktsiinidest ning vastab küsimustele. Teenuse eest tasub haigekassa ja sooviavaldustest tuleks kirjutada vaktsineerimine See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Lektorloenguid on võimalik teha ka üle videosilla. Lektori kutsumisega tööandjale mingeid kulusid ei kaasne.
  3. Tööandjate ja nende töötajate hõlmatusi on võimalik vaadata haigekassa kodulehelt: https://haigekassa.ee/covid-19
COVID-19 vastane vaktsineerimine on Eestis kõigile soovijatele alates 5. eluaastast tasuta ja kergesti kättesaadav ning nii saab see olema ka järgnevatel kuudel. Vaktsineerida saab ka haiglates, erameditsiini asutuste vaktsineerimispunktides, apteekides ja oma perearsti juures. Liikumisraskustega inimesed saavad vaktsineerija kutsuda endale tasuta koju helistades telefoninumbril 1247 või andes soovist teada oma perearstile.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!