31.03.2021 Kolmapäev

Firmad ja ametiühingud kutsuvad riiki appi hüvitama karantiinilehti

Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon (EVEA) ja Ametiühingute Keskliit saatsid eile õhtul valitsusasutustele ühispöördumise, milles paluvad riigil leida võimaluse kriisimeetmena katta lisaeelarvest karantiinilehtede hüvitamise kulu esimesest päevast ning et vastav seadusemuudatus jõustuks niipea kui võimalik. 

Riigil palutakse leida võimalus katta karantiinilehe kulu.
Riigil palutakse leida võimalus katta karantiinilehe kulu. Foto: pixabay

Pöördumisele allkirja andnud Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson on veendunud, et Eesti suudab kõige kiiremini epideemia seljatada tööandjate, töötajate ja riigi sujuvas koostöös ning ettevõtete püsimajäämiseks ja töökohtade säilimise soodustamiseks on vaja lisameetmeid, mis tagaksid töötajate ja tööandjate rasketes oludes hakkamasaamise. 

EVEA presidendi Heiki Ritsi sõnul teeb väikeettevõtjatele muret nö karantiinipäevade hüvitamine tööandjate poolt võrdselt haiguspäevade hüvitamisega.

Paljudele ettevõtetele käivad lisanduvad üpris prognoosimatud kulud töötajate isolatsioonis oldud aja hüvitamisel üle jõu ja see võib viia massiliste pankrottideni,

ütles Rits.

„Sotsiaalministeeriumi ja haigekassa esialgse analüüsi kohaselt tooks karantiinilehtede hüvitamine teisest päevast 2021. aasta lõpuni lisakulu 11,4 miljonit eurot. Kui karantiinilehed hüvitada esimesest päevast, on kulu veelgi suurem,“ sõnas Rits. 

Ametiühingute Keskliit ja Eesti Tööandjate Keskliit kavatsevad teema tõstatada ka täna kell 15 toimuval kolmepoolsel kohtumisel peaministri juures, kus muuhulgas tulevad arutlusele sotsiaalpartnerite poolsed võimalikud meetmed COVID-19 nakkuse leviku ennetamiseks ja piiramiseks. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255