01.10.2015 Neljapäev

Euroopa ametiühingud võtsid vastu resolutsiooni põgenikekriisi teemal

Euroopa ametiühingud tegid Pariisis avalduse pagulaskriisi teemal, milles kutsuvad kõiki Euroopa töötajaid solidaarsusele.
Euroopa ametiühingud võtsid vastu resolutsiooni põgenikekriisi teemal
Euroopa ametiühingud võtsid vastu resolutsiooni põgenikekriisi teemal Foto: Reuters

Humaansusel ja solidaarsusel põhineva ning 39 Euroopa riigi töötajaid ühendav Euroopa Ametiühingute Konföderatsioon (ETUC) kutsub üles abivajajaid aitama, põgenike vastuvõtukoormust õiglaselt jagama ja igas vormis võõravihale vastu astuma. Kolmeteistkümnest punktis koosnevas ühisavalduses seisab, et igal inimesel on õigus elule ja julgeolekule.

Muuhulgas leiavad resolutsioonile allakirjutanud, et Euroopa peab jõuliselt tegelema probleemide lahendamisega kriisikolletes, et inimesed ei peaks üleüldse võtma ette riskantset reisi rahu ja julgeoleku poole.

Euroopa ametiühingud kutsuvad oma liikmeid üles, neis kohtades kus põgenikud saaksid töötada, neid oma ridadesse kaasama ja teiste töötajate seas ka nende õigusi kaitsma.

Euroopa Ametiühingute Konföderatsiooni Pariisis vastuvõetud resolutsiooniga saad tutvuda ETUCi kodulehel.

Eesti ametiühingud arutavad põgenikeküsimust 13. oktoobril oma juhatuse koosolekul.

60 miljoni liikmega Euroopa Ametiühingute Konföderatsioon asutati 1973. aastal. Liit ühendab täna 90 ametiühingute keskorganisatsiooni 39 Euroopa riigis. Eesti Ametiühinguid esindavad ETUCi korralisel kongressil ametiühingute keskliidu esimees Peep Peterson ja välissekretär Liina Carr.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!