10.02.2016 Kolmapäev

Ehitustööline saab Soome maksunumbri nüüd kätte Eestist

 Kui siiani pidid Soomes ehitusel töötajad maksunumbri saama sealselt maksuametit, siis nüüd annab selle enne ehitusobjektile tööle minekut kätte Eesti maksu- ja tolliameti Tallinna teenindusbüroo.

Soomes ehitusel töötajad saavad nüüd vajaliku maksunumbri kätte Eesti maksu- ja tolliameti Tallinna büroost
Soomes ehitusel töötajad saavad nüüd vajaliku maksunumbri kätte Eesti maksu- ja tolliameti Tallinna büroost Foto: PM

„Tegemist on kahe ameti koostööprojektiga, mis kestab esialgu juuni lõpuni ja selle aja jooksul on meil kohapeal Soome maksuametnik, kes neid maksunumbreid väljastab,“ selgitas maksu- ja tolliameti teenindusosakonna juhataja Rivo Reitmann.

Teenus on soome- ja ingliskeelne ning nende mõne kuu jooksul selgitab Soome maksuamet välja, kui palju inimesi väljaspool Soomet sellist maksunumbrit vajab.

Maksunumbri saamise eelduseks on Soome isikukoodi olemasolu, mille saab samuti anda sama maksuametnik, kes Soome tööle siirdujad ajutiselt sealsesse rahvastikuregistrisse kannab.

Selleks et maksunumbri saada, tuleb maksu- ja tolliameti Tallinna teenindusbüroos (Lõõtsa 8a) esitada isikut tõendav dokument ja ametlik allkirjastatud soome, rootsi- või ingliskeelne tööleping.

Avalduse läbivaatamise kiirendamiseks tuleks eelnevalt täita Soomes ajutiselt elava välismaalase registreerimise avaldus ja maksukaardi või ettemakstava tulumaksu taotlus.

Rohkem infot ehitussektori maksunumbri ning selle taotlemise kohta leiab Soome maksuameti kodulehelt eestikeelsest juhendist, teatas maksu- ja tolliamet.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference