04.09.2015 Reede

Eesti IT-firmad lähevad Soome töötajaid värbama

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) ja Soome Töötukassa ( TE-palvelut) korraldavad oktoobris Soome linnades värbamisüritusi, millega aitavad Eesti IT-ettevõtetel Soomest insenere ja IT-spetsialiste leida.
Eesti IT-firmad lähevad Soome töötajaid värbama
Eesti IT-firmad lähevad Soome töötajaid värbama Foto: Reuters

"Mitmed ettevõtted on hiljaaegu Soomes läbi viinud suuri koondamisi. Viimati teatas Microsoft, et koondab seal ligikaudu 2300 spetsialisti. See on aga võimalus Eesti ettevõtetele leida kvalifitseeritud IT-töötajaid Eestile väga lähedalt," ütles "Work in Estonia" programmi juht Karin Patune pressiteates.

IT-spetsialistide värbamisettevõtte CTRL tegevjuht Anni-Bessie Kiti sõnul osalevad nad Soome värbamisüritusel, sest otsivad pidevalt uusi võimalusi parimate kandidaatide leidmiseks. "Ühtlasi soovime näidata Soome IT-spetsialistidele, et pidevalt arenevas Eesti IT-valdkonnas on piisavalt väljakutseid. Usume, et tööjõu värbamine Soomest võib olla Eesti ettevõtete poolt kasutamata ressurss," leidis Kitt.

EAS ja Soome Töötukassa korraldavad värbamisüritusi 6. oktoobril Turus, 7. oktoobril Tamperes ja 8. oktoobril Helsingis. Ettevõtetel on eelnevalt võimalus kasutada TE-palveluti abi ja teha eelotsingut, et leida oma vabadele töökohtadele sobivaid kandidaate TE-palveluti andmebaasis.

Selle aasta aprillis avas EAS "Work in Estonia" programmi, mille eesmärk on aidata Eestis tegutsevatel ettevõtetel värvata kõrgelt kvalifitseeritud välisspetsialiste kiiresti kasvavatesse majandussektoritesse.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!