28.04.2016 Neljapäev

Ametiühingud nõuavad uue seadusega tööohutuse tõstmist

Ametiühingute keskliit soovib 2016. aasta lõpuks saata riigikokku seaduseelnõu, mis peaks nende sõnul oluliselt tõstma tööohutust ja parandama Eesti töötervishoiusüsteemi.

Ametiühingud tahavad seadusega oluliselt tõsta tööohutust
Ametiühingud tahavad seadusega oluliselt tõsta tööohutust Foto: PM

Ametiühingute keskliidu (EAKL) esimehe Peep Petersoni sõnul taotlevad ametiühingud euroopaliku kindlustussüsteemi sisseviimist, mis annaks olulise maksueelise neile, kes töökeskkonna ohutusse rohkem ja süstemaatilisemalt investeerivad, teatas EAKL.

"Ka ei ole me rahul sellega, kui palju riik tööohutuse järelevalvesse panustab. Kaotame ühelt poolt elusid, aga teiselt poolt koormame haiguskindlustust ja pensionikassat ebatervislike ja ohtlike töötingimustega. Keegi pole kahjuks neid kahjusid inimestele ja kulusid riigieelarvele õiglaselt kokku lugenud," rääkis Peterson.

Seetõttu oleks tema sõnul töökoha ohufaktorite vähendamiseks tarvis töötajate esindajate sisulist kaasamist, nende korraliku väljaõpet ja tõsist tähelepanu, et kulunud töövahendid õigeaegselt välja vahetada.

Meremeeste sõltumatu ametiühing märkis, et nad on aastaid juhtinud nii tööandjate, tööinspektsiooni, aga ka õiguskantsleri tähelepanu tõsistele vajakajäämistele tööohutuses ning töötervishoiu ja -tööohutuse seaduse massilisele eiramisele.

"Käesolev aasta on eriti kurb, sest esimese nelja kuuga on Eestis ja tööõnnetuse läbi elu kaotanud vähemalt kaheksa inimest, neist üks Paldiski sadamas. Meil kõigil on siin järelemõtlemise koht, kas lood peaksid ikka nii kurvad olema või saab midagi teha," rääkis EMSA juht Jüri Lember.

Neljapäeval mälestavad Eesti ametiühingud neid inimesi, kes on elu kaotanud oma töökohustusi täites. Tööinspektsioonile teatati eelmisel aastal 16 tööõnnetusest, mis lõppesid töötaja surmaga.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference