21.09.2017 Neljapäev

Ametiühingud korraldavad üle-eestilise liikmete kutsumise kampaania

Eesti Ametiühingute Keskliit teatas neljapäeval, et ametiühingud korraldavad üle-eestilise liikmete kutsumise kampaania "Koos töökoht paremaks!".

Ametiühingud alustavad kuni 8. oktoobrini kestva üle-eestilise organiseerimis-kampaaniaga, millega kutsutakse inimesi ametiühingutega liituma, et üheskoos töökohad paremaks muuta. Korraldajate sõnul on oluline, et inimesed ei loobuks töötamisest valitud ettevõttes, vaid püüaksid üheskoos oma töökohad muuta meeldivamaks ja tasuvamaks.

Ametiühingute Keskliidu esimehe Peep Petersoni sõnul on täna töötajate hulgas ülekaalus inimesed, kes otsivad või on valmis enda olukorra parandamiseks töökohta vahetama.

"Majandusele ei ole see hea ja tegelikult inimestele kah. Kutsume üles olema lojaalsed endale ja tööandjale ning kasutama põhjamaiseid meetodeid oma tööprobleemide järkjärguliseks parandamiseks," ütles Peterson.

Petersoni sõnul on kampaania mõte kinnitada ka tööandjatele, et ametiühingu olemasolu ettevõttes ei ole oht, pigem võimalus koos töötajatega kujundada tööelu selliselt, et inimesed tõesti tahavad jääda ja anda endast parima ka ettevõtte heaks käekäiguks.

Kampaania tegevustena plaanivad ametiühingud tavapärasest enam liikuda töökohtadel kui tänavatel ja pidada töötajatega tuhandeid vestlusi. Enamus planeeritavatest tegevustest keskenduvad Tallinnale, Tartule, Pärnule ja Ida-Virumaale, aga üritused toimuvad ka mujal Eestis.

Kuigi viimase aja uudistest võib olukord paista töötajate jaoks positiivne, on ka palju rahulolematusest oma töökohtadega.

"Tahame anda rahulolematusele konstruktiivse suuna ja töökohad päriselt paremaks muuta. Töötajate enda osalus on selleks hädavajalik," jätkas Peterson. "Just praegu on stabiilsete töösuhete väärtus tõusnud kõrgemaks kui kunagi varem."

Meremeeste Sõltumatu Ametiühingu esimehe Jüri Lemberi sõnul otsustavad paljud töötajad ebarahuldava töösuhte puhul täna "hääletada jalgadega", selle asemel, et leida üheskoos kolleegidega lahendused ja jätkat ettevõttes töötamist: "Seetõttu kutsume inimesi olema rohkem lojaalsed oma tööandjale ja astuma ametiühingusse, et lõpetada see ettevõttest-ettevõttesse jalutamine ning seeläbi paremate tingimuste otsimine väljastpoolt."

"Aeg on üheskoos seada ka Eesti tööturul ja ettevõtetes kord majja, et töö eest makstaks õiglast hinda ja tööd tehtaks selleks, et normaalselt toime tulla ja elada, mitte vastupidi. Paljudes töökohtades on täna veel tavaks, et elatakse selleks, et saaks tööd teha ja vaid üksikute väljavalitute taskuid täita. See peab ära lõppema," rõhutas Lember.

Kampaaniast võtavad osa Meremeeste Sõltumatu Ametiühing, Teenindus- ja Kaubandustöötajate Ametiühing, Riigi- ja Omavalitsusasutuste Töötajate Ametiühingute Liit, Transpordi Ametiühing, Industriaal- ja Metallitöötajate Ametiühingute Liit, Tervishoiutöötajate Kutseliit, Eesti Side- ja Teenindustöötajate Ametiühingute Liit, Keemikute Ametiühing ja Haritlaste Ametiühing.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes