09.03.2021 Teisipäev

Valitsus leevendab turismisektori kriisitoetuse tingimusi

Valitsus toetas ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Suti ettepanekut leevendada Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) kaudu turismisektorile suunatava toetuse tingimusi ja kiitis heaks ministri määruse eelnõu.

Kõikides sihtgruppides – välja arvatud toitlustus – saavad nüüd toetust taotleda ka füüsilisest isikust ettevõtjad, mittetulundusühingud ja sihtasutused.
Kõikides sihtgruppides – välja arvatud toitlustus – saavad nüüd toetust taotleda ka füüsilisest isikust ettevõtjad, mittetulundusühingud ja sihtasutused. Foto: pixabay

Minister Sutt selgitas, et muudatuste eesmärk on suurendada EAS-i kriisitoetustele ligipääsu just väiksemate ettevõtjate seas.

Alandasime toetusele kvalifitseerimise lävendit ja laiendasime sihtgruppi, et toetuseid saaks taotleda ka mittetulundusühingud, sihtasutused ja füüsilisest isikust ettevõtjad,

ütles Sutt pressiteates.

Turismisektori kriisitoetus on jätkuvalt suunatud ettevõtjatele, kes on erinevatest piirangutest enim mõjutatud. Toetuse peamisteks sihtgruppideks jäävad endiselt majutusettevõtjad, reisiettevõtjad, Tallinna vanalinna toitlustusettevõtjad ning käsitöö- ja suveniirimüüjad üle Eesti.

Vastavalt tänasele otsusele lisanduvad sihtrühmana ka Eesti disaini müüjad. Kõikides sihtgruppides – välja arvatud toitlustus – saavad nüüd toetust taotleda ka füüsilisest isikust ettevõtjad, mittetulundusühingud ja sihtasutused. Ühtlasi leevendati nõudeid tasutud tööjõumaksude osas.

Toetuste suurus ettevõtte kohta on maksimaalselt 60 000 kuni 180 000 eurot sõltuvalt ettevõtte tegevusvaldkonnast, käibekaotusest ja tööjõumaksudest.

Turismisektorile suunatud toetuste eelarve on 8,5 miljonit eurot. EAS avab toetused kohe pärast toetuse määruse jõustumist ja riigiabi loa saamist Euroopa Komisjonilt, eeldatavalt märtsi teises pooles.

Riik toetab EAS-i kaudu ka reisijate maismaaveo ettevõtteid 1,2 miljoni euro ulatuses. Toetusmeede avaneb aprillis kohe pärast riigiabi loa saamist Euroopa Komisjonilt.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!