28.04.2020 Teisipäev

Valitsus kiitis heaks turismisektori 25-miljonise abipaketi

Valitsus kiitis eile heaks turismisektori toetamise 25 miljoni euroga ning mikro- ja väikeettevõtjate toetamise 10 miljoni euroga. 35 miljoni euro suuruse kriisimeetmete paketi töötasid välja majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), teatas MKM.

35 miljoni euro suuruse kriisimeetmete paketi töötasid välja majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), teatas MKM.
35 miljoni euro suuruse kriisimeetmete paketi töötasid välja majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), teatas MKM. Foto: Pixabay

MKM hakkab läbi EAS-i pakkuma otsetoetust majutus-, toitlustus- ja reisiettevõtjatele, turismiatraktsioonidele ja samuti turismiteenuste pakkujatele, kes pakuvad külastajatele elamusteenuseid loodusturismis, kultuuriturismis või aktiivse puhkuse teenuseid.

Toetuse suurus ettevõtja kohta jääb vahemikku 2000 kuni 60 000 eurot sõltuvalt ettevõtte tegevusvaldkonnast, suurusest, käibekaotusest, riigile tasutud tööjõumaksudest ja vajadustest kriisiperiood üle elada.

Et toetada turismiettevõtjaid, kes tegutsevad karantiinis olevatel saartel, on 25 miljoni euro sees eraldi suunatud 1 miljon eurot Saaremaa, Hiiumaa, Vormsi, Ruhnu, Kihnu, Muhu ning Manija turismiettevõtjate abistamiseks.

Saartele suunatud toetused ei ole otseselt piiratud nendele määratud toetussummaga. Juhul, kui piirkonnast tuleb taotlusi üle 1 miljoni euro, siis kandideerivad ülejäänud taotlused samadel alustel teiste taotlejatega mujalt piirkondadest.

Samuti hakkab MKM läbi EAS-i pakkuma otsetoetust mikro- ja väikeettevõtjatele, mille eesmärk on ühekordse tagastamatu abi andmine COVID-19 puhangust tulenenud kriisikahjude osaliseks hüvitamiseks, mis aitaks mikro- ja väikeettevõtjatel tagada oma jätkusuutlikkus toodete ja teenuste pakkumisel ka pärast COVID-19 pandeemia lõppemist.

10 miljoni euro suurusest toetusest 500 000 eurot on eraldatud Saaremaa, Hiiumaa, Vormsi, Ruhnu, Kihnu, Muhu ja Manija ning 500 000 eurot Ida-Virumaa mikro- ja väikeettevõtjatele. Toetuse suurus on 3000 ja 5000 eurot ettevõtja kohta sõltuvalt ettevõtte käibe suurusest ning käibekaotusest. 

Mõlemad EAS-i otsetoetused on ühekordsed ja taotleda saab ühte kriisitoetust ettevõtja kohta. Toetust taotleda saavate ettevõtete sihtgrupp on suur ning toetuse eelarve maht piiratud, mistõttu menetletakse toetusi nende laekumise järjekorras seni kuni toetust jätkub. 

Ettevõtjad saavad otsetoetusi taotleda läbi EAS-i. Toetuste taotlemine avatakse tõenäoliselt maikuu alguses pärast toetusmeetmete määruste jõustumist.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!