01.04.2022 Reede

Võõrsile õppima minna soovijad saavad riigilt õppetoetust küsida

Haridus- ja noorteamet avas täna Kristjan Jaagu vahetusõpingute stipendiumi taotlusvooru, et toetada Eesti kõrgkoolides õppivate magistrantide ja doktorantide ühe kuu kuni aasta pikkuseid vahetusõpinguid väliskõrgkoolides ja teadusasutustes.

Stipendiumi suurus sõltub sihtkoha kaugusest ja elukallidusest.
Stipendiumi suurus sõltub sihtkoha kaugusest ja elukallidusest. Foto: pixabay

Amet ootab taotlusi kuni 1. maini.

Haridus- ja noorteameti stipendiumite ja toetuste büroo juhi Carmen Raudsepa sõnul on Kristjan Jaagu vahetusõpingute stipendiumi eesmärk rahvusvahelise õpirände toel tugevdada Eesti kõrgkoolides pakutava hariduse ja teadustöö kvaliteeti ning tõsta lõpetajate konkurentsivõimet tööturul. 

„Eelmisel aastal said vahetusõpingute stipendium 35 üliõpilast ja stipendiumiteks kulus kokku 240 000 eurot. Viimasel kolmel aastal on keskmine stipendiumi suurus olnud ligi 7000 eurot üliõpilase kohta,“ rääkis Raudsepp, lisades, et stipendiumiga ei toetata neid õpinguid, mis toimuvad Erasmus+ programmi raames.

Stipendiumiga toetatakse stipendiaadi sõidu- ja elamiskulude katmist. Stipendiumi suurus sõltub sihtkoha kaugusest ja elukallidusest. Lisaks saab taotleda õppemaksu hüvitamist kuni 5000 euro ulatuses. Vahetusõpingute eesmärk võib olla õppetöös osalemine või õppekavakohase praktika läbimine. Doktorandid võivad stipendiumi kasutada ka individuaalseks tööks, välitöödeks ja konsultatsioonideks. 

Vahetusõpingud peavad toimuma perioodil tänavu 1. juulist kuni järgmise aasta  30. septembrini ning taotleja peab oskama eesti keelt vähemalt B1 keeletasemel. 

Vahetusõpingute stipendiumi taotlusi saab esitada kaks korda aastas. Lisaks kevadisele taotlusvoorule toimub üks taotlusvoor ka oktoobris. Avaldusi stipendiumi taotlemiseks saab esitada aadressil taotlused.edu.ee.

21. märtsil avas haridus- ja noorteamet ka Kristjan Jaagu kraadiõppe stipendiumi taotlusvooru, millega toetatakse magistri- või doktoriõpinguid välisülikoolides. Kraadiõppe stipendiumile saab taotlusi esitada kuni 20. aprillini. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference