18.01.2022 Teisipäev

Tartu näide: viiendik energiatoetuse taotlejatest jääb rahalise toeta

Elektritoetuste väljamaksmisel kõige kaugemale jõudnud Tartu linna näide toob esile, et ligi viiendik taotlustest saavad eitava vastuse, kirjutab Tartu Postimees. 

Elektrooniliselt on linnavalitsusele laekunud ligi 1300 taotlust, paberil palju vähem ehk ligi 200 taotlust.
Elektrooniliselt on linnavalitsusele laekunud ligi 1300 taotlust, paberil palju vähem ehk ligi 200 taotlust. Foto: pixabay

Esimene energiaarvete toetuse avalduste esitamise nädal on möödas ning kiirematele taotlejatele raha juba kontolegi laekunud. Enamik avaldusi on tehtud elektrooniliselt, ent kellel seda võimalust pole, on saanud alates möödunud teisipäevast taotlust esitada ka paberil.

Tartu kaubamaja teisel korrusel on selleks puhuks loodud ajutine teenindussaal ja avalduse saab esitada ka kõigis Tartu sotsiaal- ja tervishoiuosakonna piirkonnakeskustes.

Elektrooniliselt on linnavalitsusele laekunud ligi 1300 taotlust, paberil palju vähem ehk ligi 200 taotlust. Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul oli esmaspäeva pärastlõunaks lõpuni menetletud 249 taotlust. «Nendest omakorda positiivse vastuse on saanud 200 ja negatiivse 49 taotlust,» teatas Lees.

Ta selgitas, et negatiivsed otsused on tehtud näiteks taotluste puhul, kus energiakulu on jäänud alla hüvitamise piirmäära, või mille puhul on hüvitise suurus alla väljamakse piirmäära.

Umbes pooled taotlustest on sellised, mis vajavad spetsialisti lisaselgitust ja kontakti võtmist,

märkis Lees.

Abilinnapeale teadaolevalt pole avastatud ühtegi tahtlikku pettusekatset, küll aga inimlikke eksimusi andmete esitamisel. «Kui tuvastame erinevusi taotlustes ja kasutatavates andmebaasides, siis pöördume taotleja poole andmete täpsustamiseks. Suhtlemine taotlejatega on üldiselt olnud sujuv ja konstruktiivne,» sõnas ta.

Kui palju võiks järgmistel nädalatel avaldusi laekuda, Lees öelda ei osanud. «Prognoosida on keerukas, aeg näitab. Igal juhul oleme valmis taotlusi vastu võtma,» ütles ta.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!