07.12.2021 Teisipäev

Spordivaldkond sai üle 900 000 euro kriisiabi

Spordivaldkonnale jagati kahe kriisiabi vooru raames 903 556 eurot toetusi.

Vooru eesmärk on osaliselt hüvitada koroonaviirusest tingitud tõendatud kahju rahvusvahelise spordisündmuse korraldajale, kelle üritused olid Eestis planeeritud perioodile 1. jaanuarist kuni 31. augustini.
Vooru eesmärk on osaliselt hüvitada koroonaviirusest tingitud tõendatud kahju rahvusvahelise spordisündmuse korraldajale, kelle üritused olid Eestis planeeritud perioodile 1. jaanuarist kuni 31. augustini. Foto: pixabay

Liikumisharrastuse ürituste jätkusuutlikkuse tagamiseks jagati 13 projektile 684 998 eurot ning rahvusvaheliste spordisündmuste kahjuhüvitise voorus anti neljale projektile 228 558 eurot.

„Nii vaimse kui ka füüsilise tervise eest tuleb praegusel ajal eriti hoolt kanda, seetõttu on loomulik, et riik toetab liikumisharrastuse ürituste ja rahvusvaheliste spordisündmuste korraldajaid. Siis saavad need spordikorraldajad levitada spordipisikut ja tugevdada meie meelt ja keha ka tulevikus,“  ütles kultuuriminister Tiit Terik. 

Vooru „Rahvusvaheliste spordisündmuste kahjuhüvitis“ eesmärk on osaliselt hüvitada koroonaviirusest tingitud tõendatud kahju rahvusvahelise spordisündmuse korraldajale, kelle üritused olid Eestis planeeritud perioodile 1. jaanuarist kuni 31. augustini. Taotlusvooru eelarvemaht oli 500 000 eurot. 

Liikumisharrastuste ürituste taotlusvooru eesmärk oli koroonaviiruse levikuga seotud möödapääsmatute kulude kompenseerimine suurematele üleriigilise tähtsusega traditsioonilisi liikumisüritusi korraldavatele spordiühendustele, et tagada nende jätkusuutlikkus piirangute lõppemisel. Taotlusvooru kogu aasta eelarvemaht oli 806 893 eurot. 

Veel kuni reedeni on avatud „Rahvusvaheliste spordisündmuste kahjuhüvitis“ kriisiabi teine voor, mille eelarvemaht on 700 000 eurot. Täpsemalt saab vooru kohta lugeda kultuuriministeeriumi koduleheküljelt.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!