07.01.2020 Teisipäev

SEB Heategevusfond aitab lastel õppida

SEB Heategevusfond avab 60 000-eurose mahuga õppestipendiumi 2020. aasta kevadise taotlusvooru noortele, kes omandavad haridust põhi-, kesk-, kutse- või kõrghariduse baasil ja kes elavad või on elanud asendus- või perekodus, hooldus- või eestkosteperes või turvakodus.


Õppestipendiumit antakse välja õppimise toetamiseks kuni 25 aasta vanustele noortele, kes elavad institutsionaalsel hooldusel. See tähendab, et päritoluperekonnast eraldatud laps on asunud elama mõnel riiklikul tasandil korraldatud teenusel nagu asendus- või perekodu, hoolduspere, eestkostepere või turvakodu.
„2019. aastal said SEB Heategevusfondilt õppestipendiumit 121 noort õppurit, neljandik noortest olid esmakordsed taotlejad. Uuendame stipendiumiprogrammi vastavalt noorte muutuvatele vajadustele ja just noorte tagasisidest johtuvalt sai lisatud uue stipendiumivõimalusena ka elluastuja stardikapital. Seda antakse välja kuni 300 eurot nende vahendite soetamiseks, mis on vajalikud iseseisva elu alustamisel või kodu sisustamisel. Elluastuja stardikapital on ette nähtud kuni 25 aasta vanustele iseseisvasse ellu suunduvatele õppivatele noortele või juba iseseisvunud noortele inimestele, kes lahkusid asendushoolduselt enne järelhooldusteenuse seaduse jõustumist,“ kommenteeris SEB Heategevusfondi projektijuht Eleri Rattasepp.
Stipendiumi taotlemiseks on vajalik esitada dokumendid hiljemalt 2. veebruariks.
MTÜ SEB Heategevusfondi asutasid aastal 2005 SEB Eesti Ühispank ja Ühispanga Elukindlustus. Nüüd korraldab fond asendushooldusel elavatele lastele projekte, mis arendavad laste ja noorte silmaringi. Samuti pakub SEB Heategevusfond kaks korda aastas noortele võimalust taotleda õppe- või hobistipendiumit huvitegevuseks ja õppimise toetamiseks.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes