TRK 1140x140 ee gif
28.06.2017 Kolmapäev

Riik toetab hajaasustuses asuvaid majapidamisi 1,9 miljoni euroga

Riik toetab hajaasustusega maapiirkondades elavatele perede elutingimuste parandamist tänavu 1,9 miljoni euroga.

Programmi taotlusvoorud on selleks aastaks läbi ning taotluste läbivaatamise, hindamise ja toetuse jaotamisega tegevad kohalikud omavalitsused.

Projekti maksimaalne toetus programmist on ühe majapidamise kohta 6500 eurot. Riigi toetusele lisandub kohaliku omavalitsuse toetus ning kolmandiku kogumaksumusest panustab taotleja ise.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) hajaasustuse programmi kaudu rahastatud toetuse abil on võimalik välja ehitada veevärk ja kanalisatsioon, teha korda koduõuest suurele teele viiv juurdepääsutee või paigaldada autonoomseid elektrisüsteeme.

Programmi eesmärgiks on hajaasustusega maapiirkondades elavatele peredele tagada head elutingimused ning seeläbi aidata kaasa elanike arvu püsimisele hajaasustusega maapiirkondades.

Möödunud aastal esitati programmist toetuse saamiseks 2850 taotlust, millest rahuldati 1392. Riik rahastas projekte 1,6 miljoni euroga, kohalikud omavalitsused lisasid sinna 2 miljonit ja taotlejate omafinantseering moodustas samuti ligi 2 miljonit eurot.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes