29.07.2020 Kolmapäev

Riik pakub muuseumidele rahasüsti arenguhüpete jaoks

Täna avaneb muuseumide kiirendi taotlusvoor - toetuse eesmärk on pakkuda muuseumidele võimalust teha kiireid arenguhüppeid avalikkusele suunatud tegevustes ja teenustes, mis oleksid pärast käivitamist majanduslikult isetasuvad.

Teenuste all mõeldakse laialt kõike, mida muuseum avalikkusele pakub: näitused, sündmused, programmid.
Teenuste all mõeldakse laialt kõike, mida muuseum avalikkusele pakub: näitused, sündmused, programmid. Foto: pexels

Muuseumid on arenemas kogukonna peegliks ja suhtlusplatvormiks. Nad on muutunud paindlikumaks, kiiresti kohanevaks, auditooriume kaasavaks kultuuri- ja hariduskeskuseks, kus loovus on ühendatud teadmisega ning kus külastaja saab ise luua uut teadmist ja jagada oma kogemusi. Riigi ülesanne on muuseume selles protsessis igati toetada ning luua eeldused avalikkusele kvaliteetse muuseumikogemuse pakkumiseks.

Taotlusvooru nimetuses on kasutatud sõna „kiirendi“ kui majandusteaduslikku terminit „aktseleraator“ – see on nähtuse kasvu kiirendav tegur või kordaja. Nähtus, mille kasvu „kiirendada“ soovitakse, on suurepärane muuseumikogemus.

Käesolev taotlusvoor annabki muuseumidele seemneraha, mille abil likvideerida mõni kitsaskoht, parendada olemasolevat teenust või arendada välja täiesti uus teenus. Teenuste all mõeldakse laialt kõike, mida muuseum avalikkusele pakub: näitused, sündmused, programmid ja teised kultuuripärandi säilimisele ja tutvustamisele kaasaaitavad tegevused. Oluline on, et toetatav projekt ei tooks tulevikus muuseumile kaasa uusi püsikulusid, mida selle projekti enda tulud ei suuda katta.

Taotlusvooru aluseks on kultuuriministri määrus „Muuseumiprojektide toetamise tingimused ja kord“. 

Taotlusvoor avatakse täna ja taotluste esitamise tähtaeg on 17. august.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes