12.10.2020 Esmaspäev

Riik avab 1,5-miljonise toidutöötlejate toetusmeetme

Alates oktoobri lõpust saavad põllumajandustoodete töötlemise ja turustamisega tegelevad ettevõtted taotleda kuni 25 000 eurot erakorralist toetust, meetme eelarve on 1,5 miljonit eurot.

Toetust saab taotleda COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse puhangust tulenenud kriisikahjude osaliseks hüvitamiseks kavandatud teavitus- ja müügiedendustegevusteks.
Toetust saab taotleda COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse puhangust tulenenud kriisikahjude osaliseks hüvitamiseks kavandatud teavitus- ja müügiedendustegevusteks. Foto: pixabay

Maaeluminister Arvo Aller allkirjastas Eesti maaelu arengukava 2014−2020 raames antava erakorralise toidutöötlejate toetuse määruse, teatas maaeluministeerium.

Taotluste eeltäitmise avab põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet (PRIA) perioodil 21.–27. oktoober ja taotlusi saab esitada 28. oktoobrist kuni 4. novembrini.

Toetuse eesmärk on aidata lahendada välisturgudel põllumajandustooteid ja toidukaupu turustavate ettevõtete likviidsusprobleeme, mis on tekkinud COVID-19 tõttu ning säilitada seeläbi ettevõtete müügivõimekus ja konkurentsivõime.

COVID-19 tõttu ära langenud turustusvõimalused nii Eestis kui ka eksportturgudel on avaldanud mõju Eesti toidutööstustele, mistõttu tuleb leida vahendid likviidsusprobleemide lahendamiseks ning konkurentsivõime tagamiseks,

ütles Aller pressiteates.

Toetust antakse põllumajandustoodete töötlemise ja turustamisega tegelevatele mikro-, väikese ja keskmise suurusega ettevõtjatele (VKE), kelle majandustegevusele on COVID-19 kriis avaldanud negatiivset mõju.

Toetust saab taotleda COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse puhangust tulenenud kriisikahjude osaliseks hüvitamiseks kavandatud teavitus- ja müügiedendustegevusteks.

Meetme rakendamiseks taotles maaeluministeerium riigiabi loa Euroopa Komisjonilt, mille viimane 6. oktoobril ka heaks kiitis.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes