23.09.2022 Reede

PRIA avas haridusasutustele mahetoidu toetuse

Tänasest kuni 30. septembrini on avatud haridusasutuses mahepõllumajandusliku toidu ja mahepõllumajanduslikke koostisosi sisaldava toidu pakkumise toetuse taotlusvoor, kusjuures tegemist on ka esimese sündmuspõhise taotlusvooruga, mille põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet (PRIA) on avanud.

Mahetoidutoetuse taotlusvoor on avatud.
Mahetoidutoetuse taotlusvoor on avatud. Foto: pixabay

PRIA arengutoetuste osakonna teenuste juht Katrin Märss selgitas pressiteates, et sündmuspõhine taotlusvoor on uus nii PRIA-le kui ka taotlejatele ning selle eesmärk on taotluste esitamist lihtsustada. "PRIA saadab e-posti teel toetuspakkumuse kutse kõikidele haridusasutuste pidajatele, kes põllumajandus- ja toiduameti andmete põhjal toetuse nõuetele vastavad. Kui haridusasutus aktsepteerib toetuspakkumuse, siis eraldiseisvaid maksetaotluseid ta enam esitama ei pea ja toetuse väljamaksmine toimub automaatselt terve õppeaasta vältel," kirjeldas Märss. 

Äsja avatud meetmega toetatakse haridusasutuses mahepõllumajandusliku toidu ja mahepõllumajanduslikke koostisosi sisaldava toidu pakkumist koolieelse lasteasutuse lastele ja statsionaarses õppes õppivatele üldhariduskoolide 1.–12. klassi õpilastele. Toidu valmistamisel peab olema mahetoidu osakaal vähemalt 20 protsenti ning toitlustamist pakkuv isik peab olema teavitanud põllumajandus- ja toiduametit mahetoidu pakkumisest.

2022. aasta teise ja kolmanda kvartali kohta makstakse toetust tagantjärgi hiljemalt tänavu 31. oktoobril. Neljanda kvartali kohta makstakse toetust tavapärases korras ehk 2023. aasta jaanuaris.

Toetuse eelarveks 2022. aastal on 673 500 eurot. Toetuse määr ühe koolieelse lasteasutuse lapse kohta on 4,90 eurot kalendrikuus ja ühe üldhariduskooli õpilase kohta 2,20 eurot kalendrikuus.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!