29.10.2020 Neljapäev

PRIA avab põllumajandusettevõtete investeeringutoetuse taotlusvooru

Alates kolmapäevast, 4. novembrist saab põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametis (PRIA) taotleda investeeringutoetust põllumajandusettevõtete tulemuslikkuse parandamiseks, taotluste eeltäitmine algas täna.

Toetuse abil on võimalik soetada põllumajandustootmises vajalikke masinaid ja seadmeid, ehitada ja rajada tootmishooneid ning nende juurde kuuluvaid taristuid, teha investeeringuid bioenergia tootmiseks.
Toetuse abil on võimalik soetada põllumajandustootmises vajalikke masinaid ja seadmeid, ehitada ja rajada tootmishooneid ning nende juurde kuuluvaid taristuid, teha investeeringuid bioenergia tootmiseks. Foto: pixabay

Taotlusi võetakse vastu 12. novembrini. Taotlusvooru jaoks on PRIA teatel eelarves kavandatud 23,1 miljonit eurot.

Eelarve jaguneb erinevate valdkondade vahel, seejuures teravilja, õliseemnete ja valgurikaste taimede kasvatamise toetamiseks on 5,6 miljonit eurot, piimatootmisele ligi 7,9 miljonit eurot, loomakasvatusele enam kui 5,6 miljonit eurot ja muule põllumajandustootmisele 4 miljonit eurot.

Toetuse abil on võimalik soetada põllumajandustootmises vajalikke masinaid ja seadmeid, ehitada ja rajada tootmishooneid ning nende juurde kuuluvaid taristuid, teha investeeringuid bioenergia tootmiseks ja muud taolist. 

Toetuse maksimaalne suurus ühe taotleja kohta on 500 000 eurot arengukava programmiperioodil kokku. PRIA teeb otsused taotluse rahuldamise või rahuldamata jätmise kohta hiljemalt 23. märtsil 2021. aastal.

PRIA arendustoetuste osakonna teenuste juht Kristel Võsu ütles pressiteate vahendusel, et amet soovitab toetustaotluste täitmisega alustada võimalikult varakult ning pöörata tähelepanu sellele, et taotluse esitamisel oleksid kõik nõutud dokumendid olemas ja korrektsed.

Täpne info toetuse tingimuste kohta on leitav meetme määrusest ja PRIA kodulehe toetuse lehelt. Taotlejad saavad abi küsida ka PRIA investeeringutoetuste infotelefonilt. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!