06.02.2024 Teisipäev

Peagi saab küsida toetust vanade talumajade katuste korda tegemiseks

19. veebruarist kuni 15. märtsini saab riigilt taotleda toetust vanade talumajade katuste korda tegemiseks.

Taotletav toetus peab jääma vahemikku 5000-10 000 eurot.
Taotletav toetus peab jääma vahemikku 5000-10 000 eurot. Foto: pixabay

Toetust saab taotleda talukompleksi kuulunud eluhoonele ehk üksikelamule, mis on ehitatud enne 1940. aastat ning voorust toetatakse hoonete katuste restaureerimist traditsiooniliste ehitusmaterjalide ja töövõtetega. Sel aastal avaneb taluarhitektuuri taotlusvoor kuuendat korda.

Taotlusvoorust toetatakse neid tegevusi, mille raames taastatakse või asendatakse talumaja katusekate ja vajadusel katusekonstruktsioonid, kasutades algupäraseid ehk piirkonnale, hoonetüübile ja ehitusperioodile iseloomulikke materjale ja töövõtteid. Näiteks kui hoonel oli algselt roogkatus, siis toetatakse rookatuse taastamist, laastukatuse puhul laastukatuse taastamist. Vana eterniidi asendamist uue eterniidiga või teiste uute ehitusmaterjalide kasutamist sellest taotlusvoorust ei toetata.

Taotletav toetus peab jääma vahemikku 5000-10 000 eurot ning see võib tööde maksumusest moodustada kuni poole ehk omarahastus tööde eelarvest peab olema vähemalt 50 protsenti.Taotlusvooru kogueelarve on 200 000 eurot.

Toetust saab taotleda kultuuriministeeriumi toetuste menetlemise infosüsteemis, kuhu saab sisse logida ID-kaardiga ja mobiili ID-ga. Rohkem infot taotlusvooru kohta saab lugeda muinsuskaitseameti kodulehelt.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference