14.06.2023 Kolmapäev

Põllumajandusettevõtted saavad taotleda erakorralist toetust

Toiduainetööstused ning põllumajandustootjad saavad tänasest taotleda erakorralist toetust toidujulgeoleku tagamiseks ja põllumajanduse konkurentsivõime säilitamiseks.

Toetuse väljamaksmiseks on vajalik riigiabi loa olemasolu.
Toetuse väljamaksmiseks on vajalik riigiabi loa olemasolu. Foto: pixabay

Toetuse eesmärk on leevendada energia, kütuse ja toorme hinnatõusu mõju põllumajandustootjate ja toiduainetööstuste konkurentsivõimele ja seeläbi tugevdada toidujulgeolekut, teatas maaeluministeerium.

"Kohalikud toiduainetööstused ja põllumajandustootjad seisid möödunud aastal silmitsi suure hinnatõusuga, mis seadis ohtu nende konkurentsivõime. Seetõttu on 2023. aasta riigieelarvest eraldatud 10 miljonit eurot ettevõtete tootmise säilimiseks ja toidujulgeoleku tagamiseks," põhjendas regionaalminister Madis Kallas erakorralise toetuse vajadust.

Toetust saavad taotleda toiduainetööstused ning põllumajandustootjad, kes tegelevad sea- või linnulihakasvatusega, munatootmisega, kartuli-, puuvilja- või köögiviljakasvatusega või katmikaiandusega.

Toetuse taotluse saab põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametilt (PRIA) e-teenuse keskkonna kaudu esitada toiduainetööstuse tegevusvaldkonnas kolmapäevast 21. juunini ja põllumajandustoodete esmatootmise tegevusvaldkonnas ajavahemikul 4.–11. juulini. Toetus makstakse välja hiljemalt 31. detsembriks.

Toetuse väljamaksmiseks on vajalik riigiabi loa olemasolu. Taotluse loa saamiseks on maaeluministeerium Euroopa Komisjonile esitanud.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference