26.02.2024 Esmaspäev

Omavalitsused saavad riigilt taotleda kodus abi vajajatele toetust

Riik avas täna kohalikele omavalitsustele taotlusvooru, mille eesmärk on teha kodus elavatele abi vajavatele inimestele sotsiaalteenused paremini kättesaadavaks.

Eesti elanikkond vananeb, mis paratamatult toob endaga kaasa kõrvalabi vajavate inimeste arvu suurenemise.
Eesti elanikkond vananeb, mis paratamatult toob endaga kaasa kõrvalabi vajavate inimeste arvu suurenemise. Foto: pixabay

Sotsiaalministeeriumi sotsiaalala asekantsler Hanna Vseviovi sõnul Eesti elanikkond vananeb, mis paratamatult toob endaga kaasa kõrvalabi vajavate inimeste arvu suurenemise. Seetõttu peame igakülgselt toetama inimeste võimalusi elada oma kodus nii kaua kui see on võimalik.

"Taotlusvooru eesmärk on pakkuda kohalikele omavalitsustele rahalist tuge kodus elamist toetavate sotsiaalteenuste kättesaadavuse parandamiseks, sealhulgas soodustada abitehnoloogiate kasutuselevõttu ja leevendada hoolduskoormust. Sotsiaalteenuste parem kättesaadavus pakub suuremat kindlustunnet ja heaolu nii abivajajatele kui nende lähedastele," ütles Vseviov.

Taotlusvooru läbi viiva riigi tugiteenuste keskuse tööturu- ja hoolekande talituse juhi Ülle Luide sõnul saab toetuse taotlusi esitada alates 26. veebruarist ning neid võetakse vastu kuni aasta lõpuni. „Toetust taotlema on oodatud juriidilised isikud, sealhulgas kohaliku omavalitsuse üksused ja kohaliku omavalitsuse asutused ning valitsusasutused või selle hallatavad riigiasutused,“ selgitas Luide.

Euroopa Liidu kaasrahastuse toel avatud taotlusvooru eelarve on 12,4 miljonit eurot. 

Toetust kaasrahastatakse Euroopa Liidu rahast. Meetmes seatud eesmärkide saavutamise eest vastutab rakendusasutusena sotsiaalministeerium. Taotlusvooru korraldab ja projekte aitab rakendusüksusena ellu viia riigi tugiteenuste keskus.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255