gif Company 930x140 ee

 

05.07.2016 Teisipäev

Metsauuendamise toetust saab taotleda 15. juulini

Metsaomanike tahe uus mets rajada on aastatega pidevalt kasvanud
Metsaomanike tahe uus mets rajada on aastatega pidevalt kasvanud PM

Riigile kuuluva sihtasutuse Erametsakeskuse nõukogu kinnitas teise poolaasta metsatoetuste ajad ja mahud: metsauuendamise toetust saab taotleda 15. juulini ja taas aasta lõpus 1. detsembrini.

Kuni 15. juulini esitatavate toetusetaotluste eelarve on 800 000 eurot ja aasta lõpus 450 000 eurot.

Metsamaaparandustööde toetuse taotluse tähtpäev on 1. september (eelarve 300 000 eurot) ning metsainventeerimise ja metsamajandamiskava koostamise toetuse taotluse esitamise tähtpäev 15. detsember (eelarve 450 000 eurot), teatas Erametsakeskus.

„Siseriiklikest toetustest suunatakse jätkuvalt enim raha metsa uuendamiseks. Metsaomanike tahe uus mets rajada on aastatega pidevalt kasvanud,“ kinnitas Erametsakeskuse juhatuse liige Jaanus Aun. „Paraku kipub metsataimi nappima ja võib arvata, et mõnedki langid jäid kevadel taimede puudusel uuendamata. Metsaomanike kasvav aktiivsus ja metsaühistute abi taimede viimisel metsaomanikeni peaks aga taimekasvatajatele andma kindluse, et kliente jagub ka aastate pärast. On loota, et tulevikus saame metsad kodumaiste taimedega uuendatud.“

Peale selle toetatakse jätkuvalt metsaühistuid metsaomanike nõustamisel ja metsatööde organiseerimisel. Nii võivad metsaomanikud pöörduda metsaasjades abi saamiseks metsa asukohajärgse ühistu poole. Kuna metsamajandamiskava toetuse saab esitada ainult metsaühistu kaudu, tasuks enda soovidest ühistule varakult teada anda. Ühistu saab organiseerida nii kava tellimise kui ka toetuse taotlemise.

Toetajad

Suno 365 logo 10  StandardBooks200px

gif Company 930x140 ee

 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes