31.05.2023 Kolmapäev

Metsa uuendamise toetuse taotlusi on võimalik esitada 3. juulini

Kõigil metsaomanikel, kes uuendasid sel aastal metsa, on aeg taotleda metsa uuendamise toetust. Taotlusi võetakse metsaühistutelt vastu kuni 3. juulini.

Metsa uuendamise tööd peavad olema tehtud enne taotluse esitamist.
Metsa uuendamise tööd peavad olema tehtud enne taotluse esitamist. Foto: pixabay

Metsa uuendamise toetuse abil toetatakse metsataimede soetamist ja istutamist, metsamaapinna ettevalmistamist ning metsauuenduse hooldamist, kui metsas on tehtud raie või mets on hukkunud.

„Vastutustundlikud metsaomanikud majandavad oma metsi pika vaatega ning äärmiselt oluline osa selles on just metsade targal uuendamisel, et ka tulevastel põlvedel oleks väärtuslikku metsa, mida majandada ja millest rõõmu tunda,“ selgitas KIKi metsaosakonna juhataja Gunnar Reinapu.

„Kuigi metsa uuendamine võib väikemetsaomaniku jaoks olla üsnagi kulukas, siis kvaliteetsema ja ka majanduslikult väärtuslikuma uue metsapõlve tagamiseks tasuks see siiski ette võtta. Siinkohal tulebki appi riigipoolne toetus, mis aitab metsaomanikul osaliselt katta uue metsa rajamiseks tehtavaid kulutusi,“ lisas Reinapu.

Metsa uuendamise tööd peavad olema tehtud enne taotluse esitamist. Toetust saavad erametsaomanikud taotleda ainult metsaühistu kaudu. Kui metsaomanik soovib toetust küsida, siis tasub sellest oma metsaühistule aegsasti teada anda, kuna ka metsaühistul on vaja aega taotluse kokkupanemiseks. Seega ei pruugi viimasel hetkel metsaühistule esitatud andmed enam taotlusesse jõuda.

Toetust võib taotleda metsamaa kohta, mis on metsaühistu liikme omandis taotluse esitamise tähtpäeval.

Metsa istutamist ja maapinna ettevalmistamist toetatakse samal metsamaal ühe korra. Metsauuenduse hooldamiseks saab toetust küsida rajamise aastal ja kolmel järgneval aastal, üks kord kalendriaastas.

Lisainfot uuendamise toetuse kohta saab telefonilt 5382 2755 ning e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Pikemalt saab toetuse tingimuste kohta lugeda Erametsaportaalist.

Metsa uuendamise toetuse teine taotlusvoor on plaanis avada sügisel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!