08.04.2020 Kolmapäev

Kredex saab riigigarantii summas 500 miljonit eurot

Et kiirelt toetada ettevõtlust ja vähendada COVID-19 viiruse levikuga kaasnevaid üldmajanduslikke riske, annab valitsus neljapäeval sihtasutusele Kredex riigigarantii summas 500 miljonit eurot ja arvelduskrediiti summas 150 miljonit eurot.
Kredex saab riigigarantii summas 500 miljonit eurot
Kredex saab riigigarantii summas 500 miljonit eurot Foto: erakogu

Arvelduskrediiti antakse tähtajaga kolm kuud ettevõtluslaenude andmiseks. Riigigarantii antakse ettevõtluslaenudele riikliku tagatise andmiseks. Antava garantiiga tagatakse selliseid Kredexi antud tagatisi, mida ettevõtluse toetamise ja laenude riikliku tagamise seadusega antud riigigarantii ettevõtluslaenude tagatislepingute kogusumma täitumise tõttu ei taga.

Riigigarantii ja arvelduskrediidi andmise eesmärk on võimaldada Kredexil anda ettevõtluslaene ja tagatisi suuremas kogusummas enne kui jõustuvad riigi 2020. aasta lisaeelarve ning ettevõtluse toetamise ja laenude riikliku tagamise seaduse muudatused.Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!