30.01.2023 Esmaspäev

KIK toetab rohevesiniku kasutuselevõttu transpordis ja keemiatööstuses

Täna avab keskkonnainvesteeringute keskus (KIK) taotlusvooru rohevesiniku kasutuselevõtuks transpordisektoris ja keemiatööstuse lähteainena, mille eesmärgiks on testida Eesti oludes rohevesiniku kasutuselevõttu tootmisest lõpptarbimiseni; terviklahenduste loomiseks suunatakse 49 miljonit eurot.

Toetust antakse rohevesiniku tervikahela loomiseks tootmisest tarbimiseni.
Toetust antakse rohevesiniku tervikahela loomiseks tootmisest tarbimiseni. Foto: unsplash

"Vesiniku tervikahelaid arendades aitavad ettevõtted riigi toetuse abil kaasa uuenduslike keskkonnahoidlike tehnoloogiate arendamisele, panustades ühtlasi ka kliimahoidu ning kasvuhoonegaaside heite vähenemisse," kommenteeris KIK-i juhataja Andrus Treier pressiteates.

Toetust antakse rohevesiniku tervikahela loomiseks tootmisest tarbimiseni. Transpordisektoris toetatakse rohevesiniku tootmisüksuse ja tankimistaristu rajamist ning transpordivahendi soetamist. Keemiatööstuses toetatakse rohevesiniku- ja keemiatööstuse lähteaine tootmisüksuste rajamist. Projektid peavad valmima hiljemalt 2026. aasta märtsiks.

Toetust saavad taotleda Eestis registreeritud äriühingud ning maksimaalne toetussumma projekti kohta on 20 miljonit eurot. Taotlusvooru kogueelarve suurus on 49,14 miljonit eurot. Taotlusi saab esitada e-toetuse keskkonnas kuni 30. märtsini.

Toetust antakse taaste- ja vastupidavusrahastu vahenditest, toetuse andmise tingimused töötas välja majandus- ja kommunikatsiooniministeerium koos KIK-iga.

Varem on KIKist toetuse saanud Utilitase rohevesiniku tervikahela rajamise projekt, mille eesmärgiks on võtta rohevesinik kasutusele taksonduses. Projekt sai toetust summas 5 miljonit eurot ja valmib hiljemalt 2024. aasta lõpuks.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!