17.02.2020 Esmaspäev

KIK-ist saab toetust ettevõtete ressursitõhususe projektidele

Oodatud on projektid tööstuses, ehituses või teeninduses.
Oodatud on projektid tööstuses, ehituses või teeninduses. Foto: Unsplash
Kuni 16. märtsini Keskkonnainvesteeringute Keskuses (KIK) avatud keskkonnaprogrammi taotlusvoorust saavad ettevõtted küsida ka toetust ressursitõhusateks investeeringuteks. Oodatud on projektid tööstuses, ehituses või teeninduses.

Kui struktuurivahendite ressursitõhususe taotlusvoorus on ettevõtete tegevusalad määratletud Eesti Majanduse Tegevusalade Klassifikaatoriga (EMTAK), siis selles taotlusvoorus seda piirangut ei ole,“ sõnab KIKi toetuste ja teenuste osakonna juht Antti Tooming. „Samas kehtib nõue, et ettevõttel oleks tehtud nõuetekohane ülevaatlik või detailne ressursiaudit. Sama kehtib ka struktuurivahenditest toetuse taotlemisel,“ lisab ta.

Investeeringutoetuse maksimaalne osakaal abikõlblikest kuludest projekti kohta on 50%, kuid tegelik toetusprotsent sõltub riigiabi reeglitest. Toetuse summa ühe taotluse kohta on 200 001-500 000 eurot. Kevadel avatava Euroopa Liidu struktuurivahendite ettevõtete ressursitõhususe taotlusvoorus saab maksimaalne toetuse summa olema 200 000 eurot.

Ringmajanduse programmi eelarve on 4,1 miljonit eurot, millest indikatiivselt 3,5 miljonit eurot on planeeritud ettevõtete ressursitõhususe toetamiseks. Projektide hindamisel moodustatakse pingerida, mis lähtub projekti vajalikkusest, teostatavusest, jätkusuutlikkusest ja keskkonnakaitselisest mõjust, sh projekti näitajatest, milledeks on ressursitootlikkuse kasv, ressursikasutuse paranemine ja projekti kuluefektiivsus.

Taotluste esitamine käib andmesüsteemi KIKAS kaudu (erinevalt struktuuritoetuse E-toetuse keskkonnast) kuni 16. märtsini 2020.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes