19.04.2021 Esmaspäev

Keskkonnasõbralik omavalitsus saab tunnustust taotleda mai lõpuni

Keskkonnaministeerium pikendas keskkonnasõbraliku kohaliku omavalitsuse konkursile taotluste esitamise tähtaega mai lõpuni.

Keskkonnakonkurssi korraldatakse teist korda.
Keskkonnakonkurssi korraldatakse teist korda. Foto: pixabay

Ootame kõiki keskkonnasõbralikke omavalitsusi osalema. Seoses tähtaja pikendamisega on kohalikel omavalitsustel võimalik kandideerimine täpsemalt läbi mõelda,

ütles keskkonnakonnakorralduse osakonna nõunik Kadri Koemets pressiesindaja teatel.

Kandideerimiseks tuleb esitada elektrooniline ankeet veebikeskkonnas www.keskkonnatunnustused.ee hiljemalt 31. mai südaööks.

Konkursi eesmärk on tunnustada neid kohalikke omavalitsusi, kes väärtustavad looduskeskkonda, suurendavad elanikke keskkonnateadlikkust ning vähendavad tegevusest tulenevat negatiivset keskkonnamõju. Riigi ühine eesmärk on tagada parem elukeskkond ja selle kujundamisel on oluline roll kohalikel omavalitsustel.

Keskkonnakonkurssi korraldatakse teist korda. Sellel aastal on konkurss sõltuvalt omavalitsuse elanike arvust jagatud kaheks. Mõlema kategooria võitjad saavad kuni 25 000 eurot ja lisaks õiguse kasutada keskkonnamärki „Aasta keskkonnasõbralik kohalik omavalitsus“.

Mullu valis žürii keskkonnasõbralikuimaks omavalitsuseks Saaremaa valla.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!