20.01.2022 Neljapäev

Kallas: ettevõtete toetamisel gaasihindadega on probleemiks konkurents

Peaminister Kaja Kallas ütles tänasel valitsuse pressikonverentsil, et ettevõtetele kõrgete gaasihindade mõju leevendamiseks mõeldud toetuste kujundamisel on mitmeid probleeme, sealhulgas konkurents ja riigiabi küsimus.

Kaja Kallas, peaminister
Kaja Kallas, peaminister Foto: Stenbocki maja

Ettevõtjate puhul on alati probleem konkurents. Kui teha üks meede, siis kõik, kes kasutavad teistsuguseid sisendeid, ütlevad, et neil tekib konkurentsieelis,

ütles Kallas. 

Teiseks probleemiks on toetuse võimalik tõlgendamine riigiabina, mispuhul on tarvis ka riigiabi luba Euroopa Liidult. 

Kolmandaks kitsaskohaks on teatud rahastusvahenditele seatud kasutuspiirangud – näiteks süsinikdioksiidi kvoodi müügitulu võib kasutada eratarbijate toetusteks, kuid mitte äritarbijate tarvis, märkis peaminister. 

Täna hommikul leppis koalitsiooninõukogu kokku lisameetmete paketis, mis koosneb kolmest osast. Esiteks elektri hinnalagi kodutarbijatele 12 senti kilovatt-tunni kohta elektritarbimisele kuni 650 kilovatt-tundi, teiseks kodutarbijatele gaasihinna hinnalagi ja kolmandaks kompenseeritakse äritarbijatele jaanuarist märtsini 100 protsenti elektri võrgutasu.

Ettevõtetele gaasi hinnatõusu leevendusmeetme kokku panemisel jätkab koalitsioon tööd. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!