01.12.2021 Kolmapäev

Kõrge vaktsineeritusega hooldekodud saavad tänasest toetust taotleda

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo allkirjastas määruse, millega kõrge vaktsineeritusega hooldekodud saavad 1. detsembrist taotleda toetust.

Toetuse taotlemine toimub jooksvalt, alates 1. detsembrist.
Toetuse taotlemine toimub jooksvalt, alates 1. detsembrist. Foto: pixabay

Vähemalt 90 protsenti töötajatest peab toetuse saamiseks olema kahe doosiga vaktsineeritud ja toetuse summat saab suurendada, kui suur osa hoolekandeasutuse elanikest on kaitstud ka tõhustusdoosiga.

Üldhoolekandeasutustes on tänaseks tõhustusdoosidega vaktsineeritud 84 protsenti elanikest ning 78 protsenti töötajatest. Eelmisel nädalal nakatus 56 hoolekandeasutuse elanikku, kellest neli  hospitaliseeriti. Hoolekandeasutuste elanikud moodustasid seega vaid 1,4 protsenti kõigist 47. nädalal nakatunutest, 1,9 protsenti kõigist hospitaliseeritutest.

"Enamik hoolekandeasutuste elanikest ja töötajatest kuuluvad riskirühma, eriti kui pool aastat esimesest vaktsineerimiskuurist on juba möödas. Seetõttu on oluline, et hooldekodudes saaksid tõhustusdoosid võimalikult kiiresti tehtud," ütles sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo.

Näeme ka Eestis, et tõhustusdoosid toimivad hästi – pärast kolmandate dooside tegemist on hooldekodudes langenud nii nakatumiste kui ka haiglaravi vajanute arvud ning on eriliselt hea meel, et kahel viimasel nädalal ei esinenud hooldekodude elanike seas mitte ühtegi COVID-19 surmajuhtu.

Iga täielikult vaktsineeritud töötaja kohta on plaanis maksta 120 euro suurust toetust juhul, kui asutuse töötajatest on kahe doosiga vaktsineeritud vähemalt 90 protsenti. Hooldekodul on võimalik toetussummat 50 kuni 90 protsendi võrra suurendada, kui nad täidavad ka klientide tõhustusdoosiga vaktsineerimise soovitava sihttaseme. Sel juhul on hooldekodul võimalik saada toetust kokku 180 kuni 228 eurot töötaja kohta. Toetuse minimaalne suurus ühe asutuse kohta on 1200 eurot. Toetusmeetme maksumus kokku on 823 728 eurot.

Toetuse kasutusotstarve jääb toetuse saaja ehk hoolekandeasutuse otsustada vastavalt kohapealsele olukorrale ja vajadustele. "Kriisijuhtimine on hoolekandeasutuste seas väga erineval tasemel ning ka tehtud kulutused tööjõule ja investeeringutele on olnud hoolekandeasutustes erinevad. Seetõttu ei ole kehtestatud sihtotstarvet, milleks toetuse saaja võib vahendeid kasutada," ütles sotsiaalministeeriumi hoolekande osakonna juhataja Ivar Sikk.

Toetuse taotlemine toimub jooksvalt, alates 1. detsembrist. Taotlus tuleb esitada ettenähtud ajavahemiku jooksul asutuse juhi digitaalse allkirjaga sotsiaalkindlustusameti e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..">.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255