04.06.2020 Neljapäev

Hotelliliit soovib EAS-i turismisektori toetuste käibelae tõstmist

Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu juhatus soovib Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismisektorile suunatud COVID-19 kahjude vähendamise toetusele kvalifitseeruvate ettevõtete käibelae tõstmist. 

Meetmete aastaseks käibelaeks on liidu kirja kohaselt 3 miljonit eurot.
Meetmete aastaseks käibelaeks on liidu kirja kohaselt 3 miljonit eurot. Foto: pixabay

Hotelliliidu juhatuse esimees Ain Käpp kirjutas pöördumises valitsusele, et liidule teadaolevalt on EAS-i majutus- ja toitlustusettevõtjate kahjude hüvitamise meetmete taotlusvoorud endiselt avatud ning meetmete eelarve lõpuni kasutamata.

Seoses sellega teeb liit kirjas ettepaneku suunata kasutamata jääk toetamaks majutus- ja toitlustusvaldkonna ettevõtteid, kes esialgsete kvalifitseerimistingimuste põhiselt käibelae piirmäärast tulenevalt taotlema ei pääsenud. Meetmete aastaseks käibelaeks on liidu kirja kohaselt 3 miljonit eurot.

Liidu hinnangul on nüüd tekkinud olukord, kus vahendid on olemas ja samas on ka arvestatav hulk elujõulisi keskmise suurusega ja suuremaid ettevõtteid, kes toetustest osa saades oleksid valmis panustama turismiteenuse eksporti ka edaspidi. 

Sektori ettevõtjate nimel palume tõsiselt kaaluda alles jäänud reservi suunamist käibepiiriväliselt majutus- ja toitlustusvaldkonna ettevõtetele, kes mängivad olulist rolli turismitoodete ja -teenuste pakkumisel ning turismisektori konkurentsi võime tagamisel,

lisas Käpp kirjas. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes