01.02.2019 Reede

EAS toetab rahvusvaheliste suursündmuste korraldamist 1,1 miljoniga

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) avab 11. veebruarist 1,1 miljoni euro suuruse rahvusvaheliste kultuuri- ja spordisündmuste korraldamise toetusvooru.

Taotlusvooru maht on 1,1 miljonit eurot, millest jagub kuue suursündmuse toetamiseks. Toetuse taotlemine on kahe-etapiline. Esimeses, eeltaotluste etapis toimub hindamine ja õigus esitada põhitaotlus antakse toetuse vahendite ulatuses pingereas esimesele kuuele projektile. Põhitaotlusega täpsustab iga taotleja oma projekti andmeid ja hindamiskomisjoni sellele ei järgne. Pingerida tekib spordi- ja kultuurisündmustele ühiselt, teatas EAS.

"Sündmuste võõrustamine on riikide jaoks unikaalne võimalus positsioneerida ennast eristuva ja rahvusvaheliselt huvipakkuva sihtkohana ning saada kasu väliskülastajate kulutustelt. EASi eesmärk läbi sündmuste toetamise on tutvustada Eestit turismisihtkohana, kasvatada väliskülastajate Eestis viibimise kestvust ning seeläbi eksporditulu. Tänu sündmustele kasvab ka korduvkülastuste arv ning külastatakse Eestit ka teistel hooaegadel ja põhjustel," ütles EAS-i turismiarenduskeskuse direktor Margus Sameli.

"Lisaks toetusele näeb EAS ennast tulevikus aina rohkem sündmuste strateegilise turunduspartnerina välisturgudel, aitab leida ärilahendusi lahendamaks kitsaskohad nii sündmuse korraldamisel kui ka külastajate teenindamisel ning pakub tuge sihtkohtadele andmete kogumise ja analüüsi, teenuste ja brändi küsimustes," lisas Sameli.

EAS on seni eraldanud suursündmuste toetust ühel korral mahus ligi 1 miljon eurot. Toetust said viis projekti: PÖFF, Tallinn Music Week, Simple Session, Tallinna Maraton ja Tartu Maraton - mille käigus viiakse läbi kokku 15 sündmust kolme aasta jooksul.

Seni on korraldatud 12 sündmust ja saavutatud tulemused on EAS turismiarenduskeskuse hinnangul väga head: Eestis korraldatud sündmustel on osalenud ligi 31 000 väliskülastajat, sportlast ja esinejat, kes on siin viibinud kokku ligi 68 000 ööd. Eestit kui põnevat reisisihtkohta on läbi välismeedia tutvustatud 2,7 miljardile inimesele üle maailma.

Suursündmus tähendab kolmel järjestikusel aastal sama sündmuse korraldamist ja rahvusvahelist turundamist ning selleks on võimalik küsida toetust kokku mahus kuni 200 000 eurot. Projekti tulemusena oodatakse kokku vähemalt 6 000 väliskülastajate ööd majutusettevõtetes, sündmus peab olema huvipakkuv rahvusvahelistele esinejatele, võistlejatele, publikule ja meediale ning sündmuse turundamisel ja läbiviimisel tutvustatakse Eesti turismivõimalusi. Sündmuse välisturunduse tegevused on suunatud vähemalt kolmele Eesti turismiarengukavas nimetatud prioriteetsele sihtturule.

Rahvusvaheliste sündmuste toetust kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes