TRK 1140x140 ee gif
31.07.2017 Esmaspäev

EAS toetab piirkondade konkurentsivõimet 21 miljoni euroga

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) otsustas piirkondade konkurentsivõime tugevdamise investeeringute taotlusvoorus toetada 18 projekti elluviimist Harju, Ida-Viru ja Jõgeva maakonnas, kokku 21 miljoni euro ulatuses.

"Investeeringutega toetatakse kolme maakonna projekte, mis eelkõige toetavad uute töökohtade loomist ja ettevõtlusaktiivsuse tõstmist piirkonnas," ütles riigihalduse minister Jaak Aab pressiteate vahendusel. "Samas parandatakse projektidega ka avalike teenuste kättesaadavust ja elukeskkonda."

EAS-i toetuste keskuse direktor Monica Hankov täpsustas, et selle taotlusvooru puhul on palju tugevaid taotlusi esitatud turismivaldkonnas - 18 toetatud projektist kokku 11 on sellised, mille eesmärk on luua piirkondade eripära rõhutavaid turismiobjekte, et tuua külastajad Tallinnast kaugemale.

Sellega pikendatakse ka turistide piirkonnas viibimise aega, et mõju ulatuks võimalikult suure hulga piirkonna ettevõteteni, märkis Hankov. "Ida-Virumaal viiakse lähiaastatel ellu mitmed suured arendused, mille abil võetakse uutes funktsioonides taaskasutusele endised tööstuspiirkonnad."

"Näiteks hakatakse välja arendama Aidu veespordi- ja vabaajakeskust endistesse Aidu põlevkivikarjääridesse ja Kreenholmi manufaktuuri luuakse Kreenholmi Tekstiilimaailm, mis hakkab tutvustama Kreenholmi lugusid, puuvilla, tekstiili ja disainiga seotud teemasid ning pakub elamuslikku külastuskogemust," rääkis Hankov.

"Lisaks rahastatakse ka Ida-Viru turismisihtkoha kui võrgustiku arendamist, et pöörata rohkem tähelepanu maakonna ühisturundusele nii Eestis kui naaberriikides," lisas Hankov.

Kokku taotleti taotlusvoorus toetust 35 projektile kogumahus 38 miljonit eurot.

Harju, Ida-Viru ja Jõgeva maakonna esimeses taotlusvoorus on toetatud kokku 18 projekti elluviimist kogusummas 20,9 miljoni ulatuses.

Ka esimeses taotlusvoorus on rahastuse saanud mitmed olulised turismiinvesteerinud nagu Narva Muuseumi Piirikindluse avastuskeskus, Padise kloostrikompleks ja Palamuse muuseum. Samuti on toetust antud mitmete tööstusalade arendamiseks, näiteks on käsil uute tööstus- ja ettevõtlusalade alade rajamine Kiviõlis ja Kohtla-Järvel ning Jõgeva linna kaguosa ettevõtlusala jaoks vajaliku tugitaristu rekonstrueerimine.

Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise investeeringute toetust kaasrahastavad Euroopa Regionaalarengufond ja Euroopa Liit.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes