gif Company 930x140 ee

 

11.07.2016 Esmaspäev

EAS toetab 15 miljoni euroga pereturismi atraktsioone

Viimase viie aasta jooksul avatud pereturismi atraktsiooni,  sealhulgas Lottemaa, on avaldanud pereturismi kasvule tuntavat mõju
Viimase viie aasta jooksul avatud pereturismi atraktsiooni, sealhulgas Lottemaa, on avaldanud pereturismi kasvule tuntavat mõju PM

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) avas rahvusvahelise pereturismi atraktsioonide 14,9 miljoni euro suuruse toetusmeetme.

Meede aitab mitmekesistada rahvusvaheliste pereatraktsioonide valikut Eestis, et tekitada reisimotivatsiooni Eesti külastamiseks ning pikendada siia reisijate külastusaega, ütles ettevõtlusminister Liisa Oviir pressiteate vahendusel.

"Uute atraktsioonide loomine toob Eestisse kindlasti rohkem turiste, kes reisivad koos perega ning näevad Eestis atraktiivset sihtkohta. Mitmed olemasolevad pereatraktsioonid on juba selgelt näidanud Eesti ettevõtjate potentsiaali selles valdkonnas. Eesti tuntus turistide seas tõstab ka meie riigi usaldusväärsust, mis on oluliseks teguriks ekspordi suurendamisel," märkis Oviir.

Viimasel viiel aastal avatud pereturismi atraktsioonid, eriti Meremuuseumi Lennusadam, Ahhaa teaduskeskus ja Lottemaa on avaldanud pereturismi kasvule tuntavat mõju, ütles EAS-i turismiarenduskeskuse direktor Tarmo Mutso. EAS-i tellitud 2014. aasta väliskülastajate uuringu andmetel kulutavad koos alla 15-aastaste lastega reisijad reisi kohta keskmiselt 250 eurot ja ööpäeva kohta 88 eurot.

Toetust taotlema on oodatud kõik väliskülastajatele huvi pakkuvate pereturismi atraktsioonide arendajad. Toetust saavad taotleda nii uued kui ka juba praegu tegutsevad atraktsioonid, mis plaanivad edasiarendusi. Tingimuseks on, et atraktsioon oleks avatud vähemalt kuus kuud aastas ning pakuks teenuseid ja tegevusvõimalusi erinevas vanuses lastega peredele.

EAS toetab investeeringuid atraktsiooni ja teenustesse, samuti turundustegevusi välisturgudel. Vajalik omafinantseering investeeringu toetuse saamiseks on vähemalt 50% projekti maksumusest.

Eeltaotluste esitamise tähtaeg on 1. detsember. Tegevusi rahastatakse Euroopa Liidu (EL) Euroopa Regionaalarengu Fondi (ERDF) vahenditest.

Toetajad

Suno 365 logo 10  StandardBooks200px

gif Company 930x140 ee

 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes