22.11.2022 Teisipäev

EAS-i ja Kredexi ühendasutus avas tootmisettevõtja ärimudeli toetuse

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ja Kredexi ühendasutus avas 21. novembril uue tootmisettevõtja ärimudeli muutmise toetuse, mille kogueelarve on 8,7 miljonit eurot.

Toetuse eesmärk on aidata Eesti tööstussektoril astuda esimesi samme rohepöörde suunas, toetada ettevõtteid ringmajanduse põhimõtete juurutamisel ning rohearenduste elluviimisel.
Toetuse eesmärk on aidata Eesti tööstussektoril astuda esimesi samme rohepöörde suunas, toetada ettevõtteid ringmajanduse põhimõtete juurutamisel ning rohearenduste elluviimisel. Foto: pixabay

Toetuse eesmärk on aidata Eesti tööstussektoril astuda esimesi samme rohepöörde suunas, toetada ettevõtteid ringmajanduse põhimõtete juurutamisel ning rohearenduste elluviimisel, teatas asutus.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Kristjan Järvani sõnul on majanduses keerulised ajad, mil ettevõtete jaoks on kriitiline olla paindlik ning uuendada oma ärimudeleid, ent selleks on kasutada rohepöörde eesmärgil eraldatud Euroopa Liidu (EL) vahendeid, et olla konkurentsivõimelisem nii lähitulevikus kui ka pikemas perspektiivis.

EAS-i ja Kredexi ühendasutuse juhatuse liikme Sigrid Harjo sõnul on toetus mõeldud tööstusettevõtjate äritegevuse ühitamiseks EL-i kliima- ja keskkonnaeesmärkidega, millega soovitakse ettevõtjatel aidata avastada ja juurutada kestliku toimimise viise, et need muutuksid osaks ettevõtte strateegilisest missioonist ning äritegevusest.

"Selleks toetame roheauditi läbiviimist ettevõtetes, mille käigus kaardistatakse peamised kestlikku arengut takistavad valukohad ning vastavalt kaardistusele rohearenduste elluviimist," lisas Harjo ning lisas, et laiem eesmärk on suurendada Eesti ettevõtjate konkurentsivõimet eksporditurgudel.

Teisaldatavaid vaheseinasüsteeme tootev tööstusettevõte Wallenium OÜ osales toetuse väljatöötamise raames roheauditi pilootprojektis. Walleniumi asutaja ja nõukogu esimees Endrus Arge sõnul on ettevõte roheteemadele ka varem mõelnud, kuid süsteemse protsessini ei ole seni jõutud. "Välise eksperdi abil saime tuge roheprioriteetide seadmiseks ning rohkelt ideid uute toodete ja teenuste väljaarendamiseks, mille abil meie klientidele rohepöörde kontekstis enam väärtust pakkuda," ütles Arge.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference