21.09.2023 Neljapäev

Vene numbrimärkidega autod said veidi armuaega

Valitsus pani täna paika, et Vene numbrimärkidega sõidukite omanikel on aega pool aastat kanda sõidukid Eesti registrisse või viia auto Eestist välja. 

Lauri Läänemets, siseminister
Lauri Läänemets, siseminister Foto: sotsid.ee

Siseminister Lauri Läänemets märkis, et alates 13. septembrist on Vene numbrimärkidega sõidukite Eestisse tulek keelatud. "Mis aga puudutab juba Eestis olevaid Vene numbrimärkidega sõidukeid, siis nende puhul me ühtegi seadusemuudatust ei tee, vaid rakendama praegu kehtivaid õigusnorme," ütles Läänemets. 

Ta selgitas, et Eesti elanikel on kohustus oma tarbeks Eestisse toodud sõiduk registreerida Eesti registris viie päeva jooksul ja välismaalasel siis, kui auto on olnud Eestis kasutusel juba üks aasta. "Seega oleks pidanud Vene numbrimärkidega sõidukid olema juba ammu Eesti registris," ütles Läänemets. 

Tema sõnul peavad nüüd kõik Vene numbrimärkidega sõidukite omanikud oma auto poole aasta jooksul kandma Eesti registrisse või viima Venemaale. Sealjuures tuleb registreerimisel maksta käibemaks ja tollimaks. "Näiteks 20 000 eurot maksva auto puhul on tollimaks ligi 2000 eurot ja käibemaks 4400 eurot," lisas Läänemets. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference