05.05.2014 Esmaspäev

Tasuta õigusabiportaalis "Jurist aitab" vastavad Juristide Liidu eksperdid

Alates maikuust haldavad tasuta õigusabiportaali "Jurist aitab“ Eesti Juristide Liidu õigusnõustajad ja eksperdid, kes vastavad juriidilise nõu vajajatele viie tööpäeva jooksul.

Tasuta õigusabiportaalis "Jurist aitab" vastavad Juristide Liidu eksperdid
Tasuta õigusabiportaalis "Jurist aitab" vastavad Juristide Liidu eksperdid Foto: PM

Portaali foorumi rubriiki saab postitada küsimusi, mis jagunevad valdkondadesse nagu perekonnaõigus, võlad ja nende ümberkujundamine, eluruumi omamine ja kasutamine, üürisuhted ja korteriühistute problemaatika.

Samuti on teemade valikus pärimisõigus, asjaõigus ehk maa ja kinnisvara, täitemenetlus ja eraisiku pankrot, kohtusse pöördumine ja hagile esitatavad nõuded, Eestis tehtud kohtuotsuse tunnustamine välismaal ning ettevõtlusega seonduvad küsimused.

Lisaks küsimustele saab iga abivajaja tutvuda portaalis avaldatud seaduste tõlgenduste ja rakendustega. Lihtsas ning arusaadavas keeles on antud lühiülevaade erinevate seaduste rakendamisest.Küsimustele vastavad Eesti Juristide Liidu pikaajalise nõustamiskogemusega õigusnõustajad, advokaadid ja eksperdid ning küsija andmed on portaalis anonüümsed, teatas Eesti Juristide Liit BNS-ile.

Portaal loodi jJstiitsministeeriumi eestvedamisel Juristide Liidu õigusekspertide poolt 2011. aastal.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes