17.10.2013 Neljapäev

Tartu Milli läbiotsimisega seoses on vahi alla võetud neli inimest

Teisipäeval Tartu Millis kriminaalmenetluse raames läbi viidud läbiotsimisega on üle kuulatud 10 inimest ja vahi alla võetud neist neli, teatas BNS.

Tartu Milli läbiotsimisega seoses on vahi alla võetud neli inimest
Tartu Milli läbiotsimisega seoses on vahi alla võetud neli inimest Foto: sxc.hu

"Kahtlustatavana üle kuulatud isikutest on üks Tartu Mill AS-i töötaja. Kinnitame, et äriühingu juhatuse ega nõukogu liikmetele ei ole kahtlustust esitatud," ütles lõuna ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Kristina Kostina pressiteates.

Kahtlustuse kohaselt pandi kuritegusid toime ajavahemikus 2012. aasta jaanuarist kuni käesoleva ajani, sõnas Kostina.

Maksu- ja Tolliameti (MTA) töötajad koostöös politseiga otsisid seoses käivitatud kriminaaluurimisega teisipäeval Tartus Väike-Kaare tänaval läbi Eesti suurima jahutootja Tartu Milli kontori. See menetlustoiming viidi läbi kriminaalmenetluse raames, mille käigus kontrollitakse äriühingu maksudeklaratsioonides kajastatud andmete õigsust.

Tartu Milli juht Uuno Lausing ütles teisipäeval Tartu Postimehele, et maksuhaldur kahtlustab üht nende ettevõtte töötajat maksukuriteos. "Tegemist ei ole ühegi juhtivtöötajaga ega inimesega omanikeringist," lisas ta.

Tartu Milli veskit läbiotsimise ajaks seisma ei jäetud ning tootmisprotsess jätkus häireteta. "Arusaamatu lihtsalt, et sellise stiiliga majja tuldi," nentis ta, täpsustades, et kõik ametnikud käitusid siiski viisakalt ning tootmist ei seganud.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viib läbi Maksu- ja Tolliameti uurimisosakond ning juhib Lõuna Ringkonnaprokuratuur.

 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255