30.12.2022 Reede

Tartu Hoiu-laenuühistu: ministeerium ei hooli ühistute arvamusest

Tartu Hoiu-laenuühistu hinnangul on rahandusministeeriumi hoiu-laenuühistu seaduse muutmise eelnõu menetlemine vastuolus valitsuse poolt kinnitatud kaasamise hea tavaga ning ministeerium ei soovigi tegelikkuses ühistute ettepanekuid ära kuulata.
Tartu Hoiu-laenuühistu: ministeerium ei hooli ühistute arvamusest
Tartu Hoiu-laenuühistu: ministeerium ei hooli ühistute arvamusest Foto: RUP

Rahandusministeerium esitas seotud osapooltele 27. detsembril kooskõlastamiseks hoiu-laenuühistu seaduse muutmise eelnõu ja seletuskirja. Oma seisukohad palus ministeerium esitada hiljemalt 2. jaanuaril.

Tartu Hoiu-laenuühistu heidab aga oma vastuses ministeeriumile ette, et esimest korda küsitakse asjaosaliste arvamust 17 lehekülje pikkusele eelnõule pühadevahelisel ajal, jättes arvamuse andmiseks formaalselt vaid neli tööpäeva. Sealjuures ei ole varem hoiu-laenuühistutele ühistu sõnul kõnealust seaduseelnõu näidatud ning ainus põgus tutvustamine toimus rahandusministri ja ühistute esindajate kohtumisel 13. detsembril, kus viimastele omapoolseks ettekandeks võimalust ei antud.

Praegune ministeeriumi poolt koostatud eelnõu tooks seadusena jõustumise korral Tartu hoiu-laenuühistu hinnangul kaasa hoiu-laenuühistute kui ühistegelise ettevõtluvormi hävingu Eestis. Ühistu on eelnõule vastu ning toonitab, et juhul, kui hoiu-laenuühistute tegevust soovitakse kuidagi täiendavalt reguleerida, peab selle kavandamine toimuma kooskõlas õigusaktide ning kaasamise hea tavaga.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255