09.11.2021 Teisipäev

Finnair taastab lennuühenduse Tartu ja Helsingi vahel

Finnair taastab tuleva aasta 28. märtsist lennuühenduse Tartu ja Helsingi vahel, lennud hakkavad toimuma viis korda nädalas. 

Tartust saab peagi taas Helsingisse lennata.
Tartust saab peagi taas Helsingisse lennata. Foto: pixabay

Esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti hakkavad lennud toimuma õhtusel ajal, võimaldades jätkulende Finnairi hilisõhtusesse lainesse Aasia, Skandinaavia ja Soome siseriiklikele liinidele. Teisipäeviti ja neljapäeviti toimuvad lennud päevasel ajal, mis pakuvad mugavat ümberistumist ja jätkulendudele suundumise võimalust Finnairi Euroopa liinivõrgustikuga ning Aasia suunal, teatasid Tartu linnavalitsus ja Tallinna lennujaam. 

Tallinna lennujaama kommertsjuhi Eero Pärgmäe sõnul on liini taastumise taga koostöö ning ühise eesmärgi nimel pingutamine.

"On hea meel, et saame eelmisel aastal pandeemia tõttu katkenud lennuühenduse järgmisel aastal taasavada. Täname ja tunnustame Tartu linna, kes on kogu selle keerulise perioodi jooksul näidanud üles kindlat soovi lennuliiklus taastada ning on jätkuvalt valmis seda ka toetama. Lisaks linna toetusele on meile oluline ka see, et riik jätkab regionaalsete lennujaamade toetamist, mis võimaldas Tartus hoida valmisolekut lendude taasavamiseks," ütles Pärgmäe ning lisas, et kindlust liini edukuse kohta on andnud pandeemiaeelse aja hea täituvus aga ka järjepidevad päringud ja küsimused lennuühenduse taastumise kohta Tartust.  

Finnair on piiratud oludes välja pakkunud paindliku lahenduse, mis katab nii ärikliendi kui turisti vajadusi,

avaldas lennuliini taasavamise üle heameelt Tartu linnapea Urmas Klaas.

"Oleme väga tänulikud nii Finnairile kui Tallinna lennujaamale stabiilse koostöö ja toe eest, tänu millele saab Tartu juba märtsi lõpust endale taas rahvusvahelise lennuühenduse," lisas ta. 

Tartu–Helsingi liinil hakkab lendama Finnairi 70-kohaline lennuk ATR-72. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255