16.03.2017 Neljapäev

Õiguskantsler viib aktsiisitõusu põhiseaduspärasuse riigikohtusse

Riigikogu täiskogu hääletas neljapäeval õiguskantsleri ettepanekut seaduse muutmiseks seoses alkoholiaktsiisi ennaktempos tõusuga; riigikogu ettepanekut ei toetanud ja õiguskantsler pöördub teemaga riigikohtusse.

Õiguskantsleri ettepaneku poolt hääletas 34 ja vastu 49 rahvasaadikut.

"Riigil pole üksnes õigus, vaid ka kohustus kaitsta rahvatervist. Alkohol on üks suuremaid tervisekahju põhjustajaid, seetõttu on alkoholi tootmisele, müügile ja tarbimisele piirangute seadmine põhimõtteliselt vajalik ja õigustatud, seda ei tohi aga teha põhiseadust rikkudes," ütles õiguskantsler Ülle Madise neljapäeval riigkogu ees kõneledes.

"Kas aastate kaupa ette seaduses kirja pandud aktsiiside hüppeline ja ettevõtlusvabadust väga intensiivselt piirav tõstmine on põhiseaduspärane?" küsis Madise. Kui vaadata riigikohtu argumente niinimetatud kaevandustasude kaasuses, siis tuleks tema sõnul vastata, et detsembri lõpus tehtud muudatused ei ole põhiseaduspärased.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!