27.06.2016 Esmaspäev

Õiguskantsler: auto vastutav kasutaja saab kasutuslepingu üles öelda

Mootorsõiduki vastutav kasutaja ei saa küll sõidukit registrist kustutada ja peab tasuma automaatse liikluskindlustuse makseid, kuid ta saab kasutuslepingu üles öelda, leidis õiguskantsler.

Kui vastutav kasutaja ei soovi enam sõidukit kasutada, on tal võimalik taotleda enda registrist kustutamist
Kui vastutav kasutaja ei soovi enam sõidukit kasutada, on tal võimalik taotleda enda registrist kustutamist Foto: PM

Õiguskantsleri poole pöördus avaldaja, kes soovis teada, kas see on põhiseadusega kooskõlas, kui mootorsõiduki vastutaval kasutajal on kohustus tasuda automaatse liikluskindlustuse kindlustusmakseid, aga puudub võimalus sundkindlustusmaksest vabanemiseks kustutada mootorsõiduk registrist.

Kuna mootorsõiduki vastutaval kasutajal on võimalik vabaneda kohustusest tasuda automaatse liikluskindlustuse makseid, taotledes enda registrist kustutamist, on see kohustus põhiseadusega kooskõlas, vastas õiguskantsler Ülle Madise.

Kui vastutav kasutaja ei soovi enam sõidukit kasutada, aga ei jõua mootorsõiduki omanikuga selle registrist kustutamise osas kokkuleppele, on tal võimalik taotleda enda registrist kustutamist. Selleks peab vastutav kasutaja ütlema mootorsõiduki kasutuslepingu üles ning esitama maanteeametile taotluse registriandmete muutmiseks, vahendas BNS.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!