TRK 1140x140 ee gif
18.02.2019 Esmaspäev

Muudatused maksukorralduses 2019

Jaak Siim, vandeadvokaat, partner
Jaak Siim, vandeadvokaat, partner LEADELL Pilv Advokaadibüroo

Makshaldur võib peale maksukohustuslase kirjaliku taotluse alusel maksuvõla  kustutamise teha seda ka oma initsiatiivil.

Sel aastal jõustus maksukorralduse seaduse (edaspidi – MKS) muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seadus. Selle väljatöötamise eesmärk oli tänapäevastada ja ühtlustada varem kehtivat regulatsiooni ja kõrvaldada kohtupraktikat arvestades seaduse tõlgendamisel tõusetunud probleemid. Seaduse eesmärk on selle eelnõu seletuskirja kohaselt nii maksuhalduri kui ka maksukohustuslase halduskoormuse vähendamine, lähtudes muuhulgas tänapäevasest majanduskeskkonnast ja infotehnoloogia arengust.

Teise, maksumaksja jaoks eelduslikult soodsa muudatusena suurendatakse maksuvõla summat, mille olemasolust sõltumata peab maksuhaldur väljastama tõendi maksuvõlgade puudumise kohta.

Mida kõike maksukorralduse seaduse muudatustest teadma peaks, lugege värskest Raamatupidamisuudiste esimesest numbrist (nr 1, 2019).

Kui teil ei ole alanud aastaks Raamatupidamisuudised veel tellitud, saate seda teha siit ja leiate palju kasulikku lugemist aastaringselt.

Toetajad

Suno 365 logo 10  StandardBooks200px

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes