18.02.2019 Esmaspäev

Muudatused maksukorralduses 2019

Makshaldur võib peale maksukohustuslase kirjaliku taotluse alusel maksuvõla  kustutamise teha seda ka oma initsiatiivil.

Jaak Siim, vandeadvokaat, partner
Jaak Siim, vandeadvokaat, partner Foto: LEADELL Pilv Advokaadibüroo

Sel aastal jõustus maksukorralduse seaduse (edaspidi – MKS) muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seadus. Selle väljatöötamise eesmärk oli tänapäevastada ja ühtlustada varem kehtivat regulatsiooni ja kõrvaldada kohtupraktikat arvestades seaduse tõlgendamisel tõusetunud probleemid. Seaduse eesmärk on selle eelnõu seletuskirja kohaselt nii maksuhalduri kui ka maksukohustuslase halduskoormuse vähendamine, lähtudes muuhulgas tänapäevasest majanduskeskkonnast ja infotehnoloogia arengust.

Teise, maksumaksja jaoks eelduslikult soodsa muudatusena suurendatakse maksuvõla summat, mille olemasolust sõltumata peab maksuhaldur väljastama tõendi maksuvõlgade puudumise kohta.

Mida kõike maksukorralduse seaduse muudatustest teadma peaks, lugege värskest Raamatupidamisuudiste esimesest numbrist (nr 1, 2019).

Kui teil ei ole alanud aastaks Raamatupidamisuudised veel tellitud, saate seda teha siit ja leiate palju kasulikku lugemist aastaringselt.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference