10.01.2011 Esmaspäev

Märt Raski hinnagul on kohtusse pöördumine liiga keeruline

"Piirangud riigilõivu näol peavad olema, aga need peavad olema mõistlikud. Minu isiklik suhtumine on, et oleme teinud kohtusse pöördumise liiga keeruliseks, seda ei ole võimalik teha ilma õigusspetsialisti abita," ütles Rask ajalehele Postimees antud intervjuus.

Raski sõnul tuleb analüüsida, kas põhiseadusest tulenev õigus pöörduda oma õiguste ja vabaduste kaitseks kohtusse, on kõigile tagatud. "Juhul, kui seda põhiõigust ei tagata, siis ega kohtumõistmine realiseerimata ei jää. Ülekohus ei seisa kotis. Omakohtu kontrolli alla saamine läheks riigile oluliselt kallimaks kui erapooletu kohtusüsteemi järjepidev arendamine," rääkis Rask ajalehele.

Riigikohtu esimehe sõnul püüavad juba praegu inimesed oma asju klaarida ilma kohtuta. "Uuringust (Turu-uuringute AS-i kohtute usaldusväärsuse uuring 2010) selgub, et Ida-Virumaal klaarib asju omavahel 20% vastanutest. Kui see protsent aga oluliselt kasvama peaks, siis läheb õigusemõistmine tänavale," sõnas Rask.

BNS


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!