30.04.2014 Kolmapäev

Maavarade kaevandamisega kimpus olevad kodanikud saavad tasuta õigusabi

Maavarade kaevandamise probleemidega kimpus olevad kodanikud ja kodanikuühendused saavad alates maist tasuta õigusabi Keskkonnaõiguse Keskuse (KÕK) juristidelt.

Maavarade kaevandamisega kimpus olevad kodanikud saavad tasuta õigusabi
Maavarade kaevandamisega kimpus olevad kodanikud saavad tasuta õigusabi Foto: PM

KÕK-i jurist ja juhatuse liikme Kärt Vaarmari sõnul on maavara kaevandamisega seotud juhtumites tavaliselt esikohal ettevõtja huvid. "Tahame anda Eesti inimestele võimaluse osaleda kaevandamisega seotud otsuste tegemises ettevõtjale ja riigiasutustele võrdväärse partnerina, kelle huve arvestatakse," ütles Vaarmari KÕK-i pressiesindaja teatel.

KÕK-i juristid pakuvad kodanikele abi nii üksikutele küsimustele vastamisel kui ka seisukohtade koostamisel ja riigiasutustega suhtlemisel. Ühtlasi on juristid valmis toetama ja esindama abivajajaid kohtus juhtudel, kus inimeste või keskkonna huvid on täiesti tähelepanuta jäänud.

Õigusabi andmise täpsemad tingimused on üleval KÕK-i kodulehel, sealt saab ka infot, kuhu abi saamiseks pöörduda.

Õigusabi antakse kuni 2016. aastani suurema algatuse raames, milles löövad ühtlasi kaasa Eestimaa Looduse Fond ja Eesti Maavarade Ühing. Algatuse eesmärk on suurendada ühiskonna kaasatust maavarade kaevandamise otsustesse. Algatust rahastab EMP toetuste Vabaühenduste Fond Avatud Eesti Fondi vahendusel.

KÕK on keskkonnaõigusega tegelev mittetulunduslik sihtasutus, mille asutasid 2007. aastal Eestimaa Looduse Fond ning kolm keskkonnajuristi. KÕK-i üks eesmärke on, et keskkonnaotsuste tegemisel arvestataks kõigi oluliste osapoolte huvidega.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes