08.07.2016 Reede

Läti prokuratuur esitas Ossinovskile altkäemaksu andmises süüdistuse

Läti prokuratuur esitas neljapäeval raudtee-ettevõtjale Oleg Ossinovskile ametliku süüdistuse Läti Raudtee eksjuhile Uģis Magonisele 499 500 euro suuruse altkäemaksu andmise eest.

Läti prokuratuur esitas raudtee-ettevõtjale Oleg Ossinovskile ametliku süüdistuse altkäemaksu andmises
Läti prokuratuur esitas raudtee-ettevõtjale Oleg Ossinovskile ametliku süüdistuse altkäemaksu andmises Foto: PM

Läti prokuratuur ei avaldanud teates küll nimesid, ent märkis, et eriti tähtsate asjade prokurör on esitanud süüdistuse kahele isikule, kellest üks on riigiametnik ja teine eraisik. Ametiisik on saanud süüdistuse Läti Raudtee (LDZ) tütarfirma LDZ Ritošā Sastāva Serviss hankega seotult altkäemaksu võtmise ja eraisik selle andmise eest.

Magonise advokaat Jānis Rozenbergs ei soovinud LETA-le kommentaare jagada ja märkis, et tema klient ei ole veel tunnistusi andnud. Kommenteerida ei soovinud ka Ossinovski advokaat Saulvedis Vārpiņš.

Eelmisel esmaspäeval teatas Läti korruptsioonivastase võitluse büroo (KNAB), et on teinud ettepaneku esitada süüdistus Läti Raudtee endisele juhile Uģis Magonisele 500 000 euro suuruse altkäemaksu võtmise eest; tõenäoliselt on tehtud ettepanek süüdistus esitada ka Ossinovski vastu.

KNAB leidis kohtueelses menetluses, et riigiametnik võttis vastu altkäemaksu seoses LDZ Ritošā Sastāva Servissi hankega, vahendas BNS. KNAB-i peauurija tegi ettepaneku esitada Läti Raudtee endise juhi vastu ametlik süüdistus seoses suures ulatuses altkäemaksu võtmisega, mida karistatakse kahe kuni kümne aasta pikkuse vangistusega, võimaliku vara konfiskeerimise ja keeluga töötada teatud erialadel kuni viis aastat.

Meedia hinnangul on altkäemaksuasi seotud Ritošā Sastāva Servissi korraldatud hankega nelja vana diiselveduri ostmiseks, mille võitis Ossinovskile kuuluv Skinest.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!