28.07.2022 Neljapäev

Tõnis Liinat pääseb vahi alt

Tallinna ringkonnakohus otsustas, et altkäemaksu võtmises kahtlustatava, praeguseks endise Pirita linnaosavanema Tõnis Liinati võib vahi alt vabastada.
Pirita linnaosavanem Tõnis Liinat
Pirita linnaosavanem Tõnis Liinat Foto: RUP

Ringkonnakohus otsustas, et maakohtu vahistamismäärus on küll seaduslik ja põhjendatud, ent kuna vahepealsel ajal ehk pärast maakohtu määrust on Liinat Pirita linnaosa vanema ametist vabastatud, samuti on ta lahkunud erakonnast, ei saa tema puhul enam rääkida vahistamisalusena uute korruptsioonikuritegude toimepanemise ohust.

"Olukorras, kus tänaseks enam vahistamisalust ei esine, tuleb ringkonnakohtul Liinat vahi alt vabastada," märkis kohus.

Liinat vabaneb kohe.

Liinati vahistamise vaidlustasid ringkonnakohtus tema kaitsjad Paul Keres ja Andri Rohtla.

Põhja ringkonnaprokuratuuri prokurör Triinu Olev on öelnud, et kahtlustuse kohaselt kasutas Liinat linnaosavanemana ära oma ametiseisundit, et suunata otsuseid, mis puudutasid Pirita tänavate, haljasalade ja rannahoolduse hankeid ja lepinguid.

"Kahtlustuse kohaselt on tegemist omakasu motiivil toime pandud kuriteoga, mis ei ole seotud erakonna tegevusega," märkis Olev.

Kuriteokahtlustuse kohaselt maksis ärimees Tiit Kurvits 2020. aasta aprillis GT4U Eesti OÜ arvelt kinni Liinati BMW remondi maksumusega 3987 eurot, kirjutab Postimees.

Vastutasuks andis Liinat Pirita linnaosavanemana riigihangete menetlustes korraldusi, mis võimaldasid Kurvitsa firmal riigihankes edasi osaleda ning mille tulemusena sõlmis Pirita linnaosavalitsus Pirita puhkeranna hoolduslepingu just Kurvitsa ettevõttega GT4U Eesti OÜ, märkis leht.

Lisaks võttis Liinat väidetavalt tuttavalt ärimehelt Erki Piirsalult käesoleva aasta kevadel viies episoodis sularaha 21 545 eurot ning vastutasuks teinud ta linnaosavanemana veebruarikuust maikuuni erinevate Piirsalu juhitavate äriühingute kasuks otsuseid ja toiminguid, kirjutas leht.

2016. aastal Keskerakonnaga liitunud Liinat astus 15. juunil oma algatusel erakonnast välja. Kümme päeva varem võeti endine linnaosavanem vahi alla.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!